Telegrami azhurnohet në versionin 4.4 me shumë përmirësime

Kjo mund të jetë një nga ato azhurnime që shënojnë një para dhe pas në një aplikacion mesazhesh si Telegram. Në këtë rast, versioni i ri shton disa përmirësime interesante si p.sh. mënyra automatike e natës, Mbështetje e fundit për përdoruesit që kanë një MacBook Pro me Touch Bar dhe lajme të tjera interesante.

Përveç kësaj, natyrisht, për rregullimet tipike të defekteve në kod dhe zgjidhjet për të metat e zbuluara të sigurisë. versioni i ri 4.4 i Telegramit Isshtë tashmë i disponueshëm në dyqanin e ri Mac App dhe ajo që ne rekomandojmë është që ta instaloni sa më shpejt që të mundeni nëse nuk e keni të instaluar tashmë.

Por le të fillojmë me mënyra automatike e natës, një funksion që është i shkëlqyeshëm për ne nëse po e përdorim këtë mënyrë në Mac-in tonë dhe më shumë nëse e kombinojmë me të aplikacioni NightOwl që na lejon të programojmë, aktivizojmë ose çaktivizojmë shpejt modalitetin e errët në macOS Mojave. Të dy aplikacionet janë tani një kombinim i mirë për këtë modë të re të plotë të natës të sistemit të ri operativ macOS Mojave. Për ta aktivizuar dhe konfiguruar atë, ne thjesht duhet të kemi qasje te Settings> Appearance> Modaliteti automatik i natës (në pjesën e poshtme) dhe të konfigurojmë kohën që duam të aktivizohet, aq e thjeshtë.

Ne gjithashtu kemi përmirësuar mbështetjen për përdoruesit që kanë një MacBook Pro me Touch Bar dhe një mundësi që na lejon të rrotullojmë imazhet që po shohim në biseda shpejt dhe me lehtësi shtypja e cmd + R. Këto janë risitë kryesore të një aplikacioni të shkëlqyeshëm për mesazhe. Në fakt, ky aplikacion është ende i dyti më i përdorur nga përdoruesit pas WhatsApp të plotfuqishëm në pajisjet mobile, por në Mac mund të jetë më i përdoruri pa dyshim. Mund ta shkarkojmë plotësisht falas në Mac App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.