Telegrami azhurnohet në versionin 4.5

Gjatë pasdites së djeshme Telegram mori një azhurnim duke e lënë aplikacionin brenda version 4.5. Në këtë version të ri, aplikacioni i popullarizuar i mesazheve mori, përveç rregullimeve tipike të defekteve në kod dhe përmirësimeve të stabilitetit, disa karakteristika interesante të reja, përfshirë opsionin e prerjes dhe rrotullimit të imazheve para se t'i dërgonte ato përmes aplikacionit (gjithashtu me një shkurtore tastiere përfshirë cmd + E).

Por përveç këtij funksioni aplikacioni përmirësohet mënyrën se si kemi në dispozicion për të dërguar foto dhe për këtë, ju lejon të tërhiqni dhe lëshoni imazhe, dokumente dhe të ngjashme për të ndryshuar rendin në të cilin ato dërgohen. Aplikacioni i mesazheve për macOS dhe iOS vazhdon të shtojë përmirësime gradualisht, gjë që është shumë e mirë për përdoruesit e tij.

Lista e përmirësimeve në këtë version të Telegram 4.5 nuk është aq e mrekullueshme, por ato janë përmirësime interesante për sa i përket funksionimit të aplikacionit. Trueshtë e vërtetë që personalisht e vërej disi më pak të qëndrueshme kur hapni foto direkt nga Mac, ndonjëherë qëndron si i ngrirë dhe nuk mund të bëni asgjë për ta aktivizuar kështu shpresojmë që me këtë version të ri të zgjidhet kjo dhe gabime të tjera të vogla.

Përveç kësaj, shtohet mundësia e përdorimit të butonave të shigjetave për të lëvizur midis rezultateve të motorit të kërkimit dhe disa korrigjimeve të vogla që shtojnë një zgjidhje për një tjetër. një defekt që u riprodhua kur shtypni «Ruaj si» në kohën e ruajtjes së skedarëve muzikorë. Shpresojmë që të gjitha këto lajme të funksionojnë mirë dhe që aplikacioni të vazhdojë si më parë, duke u përmirësuar me çdo azhurnim pavarësisht nga gabimet e vogla dhe të kuptueshme. Me pak fjalë, është një aplikacion shumë i mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.