Telegrami azhurnohet në versionin 8.1 në Mac

telegram

Ne jemi në një moment kyç për Telegramin pasi aplikacioni ka gjithnjë e më shumë përdorues dhe pak nga pak po shtohen. Aplikacioni që vazhdon të luftojë kundër aplikacioneve të tjera të shkëlqyera të mesazheve nuk ndalon së lëshuari lajme në formën e përditësimeve dhe në këtë rast arrin versionin 8.1 për Mac.

Shtë një version me disa veçori të reja interesante dhe disa prej tyre ofrojnë mundësinë për të performuar drejtpërdrejt në aplikacion. Padyshim që opsionet që kemi në dispozicion në Telegram për përdoruesit i tejkalojnë ato që ofrohen nga aplikacione të ngjashme mesazhesh, por është e nevojshme që përdoruesit t'i përdorin ato dhe të bëjnë kërcimin përfundimtar. Kjo nuk ndodhi për momentin dhe aplikacionet si WhatsApp ose aplikacioni i Mesazheve të Apple vazhdojnë të dominojnë në përdorim.

Këto janë disa nga veçoritë e reja të shtuara në versionin e ri të Telegram 8.1 për Mac. Në çdo rast, ato janë të ngjashme me ato të shtuara në versionin e fundit të aplikacionit të mesazheve të njohura për pajisjet iOS dhe iPadOS siç janë tema të reja për biseda, regjistrim të drejtpërdrejtë të videove ose fatura të lexuara ndër risitë e tjera:

Temat e bisedës

• Zgjidhni një nga 8 temat e paracaktuara në ndonjë nga bisedat tuaja private.

• Prekni titullin e bisedës> Më shumë (⋯)> "Ndrysho ngjyrat" për të zgjedhur një temë.

• Të dy pjesëmarrësit në bisedë do të shohin të njëjtën temë për atë bisedë në të gjitha pajisjet e tyre.

• Të gjitha temat e bisedës kanë versione të ditës dhe të natës dhe do të ndjekin cilësimet e modalitetit tuaj të errët.

Regjistroni transmetime të drejtpërdrejta dhe biseda me video

• Regjistroni video dhe audio nga transmetimet e drejtpërdrejta të grupit ose kanalit tuaj.

• Administratorët mund të fillojnë regjistrimin nga menyja Cilësimet (⋯).

• Zgjidhni të regjistroni në orientim portret ose peizazh.

• Regjistrimet e përfunduara i dërgohen Mesazheve të Ruajtura të administratorit dhe mund të ndahen lehtësisht.

• Do të shihni që një transmetim po regjistrohet nga pika e kuqe që shfaqet pranë titullit të tij.

Konfirmimet e Leximit të Grupit të Vogël

• Zgjidhni një nga mesazhet tuaja dalëse në grupe të vogla për të parë se kush e ka parë atë kohët e fundit.

• Për të mbrojtur privatësinë, faturat e leximit ruhen vetëm për 7 ditë pas dërgimit të mesazhit.

Emoji interaktiv

• Disa emoji të animuar tani kanë efekte të ekranit të plotë kur preken, të tilla si: fishekzjarre: ose: zemër: e kuqe.

• Nëse partneri juaj i bisedës gjithashtu e ka bisedën të hapur, ai do të shohë efektet kur prekni emoji.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.