Telegrami azhurnohet për Mac duke shtuar mbështetje për transmetimin e videos

Aplikacioni zakonisht merr azhurnime në baza mjaft të rregullta dhe megjithëse është e vërtetë ndonjëherë lajmet nuk janë asgjë për të shkruar në shtëpi, në këtë rast risia e madhe e versionit 4.7.1 e lëshuar për përdoruesit e Mac është mbështetje për transmetimin e videos.

Padyshim që ata gjithashtu shtojnë përmirësimet tipike të stabilitetit, përmirësimet e përgjithshme të performancës së aplikacionit dhe rregullimet e defekteve në kod. Risia kryesore por është ajo e përmendur më lart, tani do të jemi në gjendje shikoni video pa pritur që ata të shkarkohen.

Logjikisht, secili nga versionet e reja shton veçori të reja që e bëjnë aplikacionin të funksionojë më mirë dhe në këtë rast shtohet edhe funksionaliteti i ri. Telegram është një nga aplikacionet më të mira të mesazheve për shumë përdorues, megjithëse padyshim që nuk është në nivelin e të tjerëve me WhatsApp për sa i përket përdoruesve, funksionet që ka dhe mundësitë që u ofron përdoruesve të tij janë edhe më të mira. Nga ana tjetër, është mirë të përmendet se linja e azhurnimit është konstante kështu që merr përmirësime në mënyrë të vazhdueshme.

Në rastin tonë ne kemi qenë duke përdorur zbatimin e Telegram për Mac Unë jam nga Mac, dhe është një aplikacion që nuk ndalon të marrë përmirësime, dhe funksionimi i tij është me të vërtetë i mirë, kështu që ekipi i redaktimit mbështetet në komunikimin përmes këtij aplikacioni. Në këtë version të ri të Telegram për përdoruesit e Mac, një pikë tjetër shtohet për të vazhduar të mendojmë se është një nga aplikacionet më të mira të mesazheve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.