Messenger për Telegram për Mac është azhurnuar në versionin 1.02

telegram-azhurnim

Këtë javë kemi parë se si një nga aplikacionet 'e modës' për iOS mbërriti edhe për përdoruesit e Mac (jo, nuk është Falppy Birds), megjithëse aplikacioni nuk është në të vërtetë nga i njëjti zhvillues Messenger për Telegram për OS X sinkronizohet pa probleme me bisedat e Telegramit origjinal për iOS.

Me këtë rast, aplikacioni sapo ka marrë një azhurnim në të cilin shtohen përmirësime dhe ndryshime, siç është mundësia e ngarkesa ose Shkarko skedarë deri në 2 GB. Por risia më e shquar në këtë azhurnim sot, përveç të një dizajni të ri të ikonës i aplikacionit që tani është i njëjtë me atë të iOS, është diçka për të cilën shquhet aplikacioni origjinal i Telegramit: krijoni dhe pranoni dhoma sekrete bisedash.

Ky opsion i ri që ju lejon të krijoni dhoma private për momentin është në fazën e testimit, siç shpjegon zhvilluesi në regjistër dhe pritet që në azhurnimin e ardhshëm të largohet nga ajo fazë testimi edhe pse tashmë është plotësisht funksionale. Për të përdorur mesazhe private, ne thjesht duhet të kliko në Veprimet pranë figurës dhe emrit të kontaktit tonë ku do të shfaqen opsionet: Filloni bisedë të fshehtë kjo është risi dhe fshihet biseda. Përmirësimet e tjera janë të ndryshme rregullime të defekteve në kod dhe veçori të tjera.

azhurnimi i lajmëtarit

Ajo që mund të themi në lidhje me këtë aplikacion është se nëse vazhdon të ketë azhurnime të këtij stili dhe ata vazhdojnë ta mbështesin atë, do të jetë shumë i suksesshëm në mesin e përdoruesve të Mac. Nëse nuk e keni provuar ende aplikacionin në Mac tuaj, mund ta shkarkoni falas nga lidhja më poshtë dhe nëse e keni të instaluar, kur azhurnoni do t'ju kërkojë përsëri të shtoni shtetin dhe numrin tuaj të telefonit për tu sinkronizuar me Telegram.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Messenger për aplikacionin Telegram për OS X Mavericks


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Cristobal Fuentes dijo

  Bëni kujdes sepse përsëri duhej të jepja telefonin dhe një sms tjetër ... si në tjetrin, bëj të njëjtën gjë me mua ... Unë e çinstaloj.

 2.   Jezu dijo

  Aplikimi madhështor, shumë më shpejt se WhatsApp dhe të kesh atë në celularin, tabletin dhe kompjuterin tënd është perfekte. Unë shoh se si kontaktet shtohen çdo ditë, a do të jetë në gjendje të heqë whatsap-in? Kjo është pyetja

 3.   MacosoLinuxero dijo

  Si një shkencëtar kompjuteri, duhet të them se është një mbret i shkëlqyeshëm