Telegram për Mac azhurnohet me lajmet e versionit për iOS

telegram

Nëse jeni përdorues i aplikacionit Telegram, me siguri do të jeni në versioni i fundit 7.9 në dispozicion për disa ditë dhe në të do të gjeni disa veçori të reja që u zbatuan në versionin iOS si video thirrje me deri në 1000 shikues, rishikim video me shpejtësi më të madhe ose video mesazhe 2.0 ...

Në këtë kuptim, duhet thënë se përmirësimet në aplikacionet Mac dhe iOS janë të ngjashme dhe se përdoruesit do të kënaqen me lajmet në të dy aplikacionet. Pasi të përditësojmë aplikacionin Mac shfaqet një mësim i vogël me disa nga veçoritë dhe truket e reja që shtohen në këtë version.

Gjëja më e mirë është se tani ne mund të rritemi riprodhimi i videove në 0,5, 1,5 ose 2x ndërsa i shikojmë, Rezolucion më i lartë i shtohet mesazheve video dhe opsioni për të përdorur shenja kohore të tilla si "0:45" në komentet dhe përgjigjet e videove shtohet gjithashtu për të krijuar automatikisht lidhje që fillojnë riprodhimin në atë moment të saktë në video.

Për shumë prej nesh, Telegram është bërë një aplikacion thelbësor në ditët e sotme dhe megjithëse është e vërtetë që gjithnjë e më shumë njerëz po e shkarkojnë dhe instalojnë atë, shumë prej tyre nuk përfundojnë duke e përdorur atë si aplikacionin kryesor të mesazheve dhe vazhdojnë me të tjerët si ato kryesore. Në këtë kuptim, të gjithë janë të lirë të bëjnë atë që duan, por është e vërtetë se për sa i përket funksioneve dhe përdorimit, për shumë prej nesh Telegrami është një nga aplikacionet më të mira të mesazheve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.