Telegram për Mac azhurnohet me automatizimin e modalitetit të errët dhe më shumë ...

Dje pasdite versioni i ri 4.6 i Telegramit për Mac me lajme dhe ndryshime të rëndësishme. Në këtë rast, versioni i ri shton mundësinë për të automatizuar modalitetin e errët sipas orarit, gjë që e bën atë të ecë së bashku me sistemin dhe të ndryshojë automatikisht vetë.

Ai gjithashtu shton korrigjimet tipike të gabimeve të zbuluara në versionin e mëparshëm dhe opsionin për të tërhiqni dhe lëshoni dokumente ose dosje për t’i dërguar ato si skedar. Ky përmirësim u shtua nga versioni iOS disa ditë më parë dhe tani versioni Mac është gjithashtu i disponueshëm. Por përmirësimet nuk ndalen këtu dhe ka më shumë ...

Dhe ky version gjithashtu shton mundësi të reja njoftimi dhe konfigurimi të tingullit, i cili padyshim ofron funksionalitet më të madh për Telegram. Versionet e reja të fundit të Telegram janë duke shtuar mundësi shumë interesante për përdoruesit e tyre, por nganjëherë është e vështirë të gjesh përmirësime, në këtë rast nëse je një nga ata që duan të aktivizojnë modalitetin automatik të errët, mund ta bësh nga Cilësimet> Pamja> Modaliteti automatik i natës. Në këtë pjesë mund të aktivizoni ose çaktivizoni këtë funksion që vjen në këtë version të fundit të aplikacionit të mesazheve.

Aplikimi është plotësisht falas Dhe më e mira nga të gjitha është se është ndër-platformë me aplikacione të disponueshme për të gjitha pajisjet, kështu që mund ta përdorni në pajisjen tuaj Mac, iPhone, iPad, PC ose Android. Në çdo rast, ai ka gjithnjë e më shumë përdorues dhe kjo është një shenjë që ata po bëjnë mirë në çdo mënyrë, nga ndërfaqja e vetë aplikacionit, te përmirësimet që shtohen herë pas here në secilin prej versioneve të reja që lëshohen në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.