Kontrolloni me 'Touch Pad' për gjeneratën e re të Apple TV

TV i ri me mollë

El New York Times raportoi, se gjenerata e ardhshme e Apple TV, vjen me një telekomandë të ridizenjuar, e cila do të përfshijë një 'Touch Pad'.

Raporti pretendon se telekomanda e re Apple TV, me 'Touch Pad', do të jetë pak më e trashë se versioni aktual. Gjithashtu, New York Times thotë se telekomanda e re mund të ketë disa Trashësi 0,6 mm. Raporti vëren, se paneli prekës mund të përdoret për lëvizje, dhe gjithashtu do të përfshijë dy butona, që ne supozojmë se do të jetë për të 'menu' dhe 'Luaj'.

bëj-mollë-tv

Të gjithë ata që kanë pasur një TV Apple, duke përfshirë edhe unë, e dinë se sa e rëndë është të lundrosh në Apple TV, nëse nuk e bën atë me një iPad ose një iPhone dhe të vendosësh ta bësh me telekomandën e vet Apple TV, It'sshtë një dreqin Ekran prekës sugjeron që telekomanda e re do t'ju lejojë të kontrolloni Apple TV duke përdorur gjeste të thjeshta, ashtu si aplikacioni 'Remote', i disponueshëm për iPhone, iPad, iPod touch dhe së fundmi Apple Rights Watch.

Dizajni i ri i telekomandës do të jetë ndryshimi i parë i madh në Apple TV që kur u prezantua në 2007. Apple TV është në thelb një set-top ku lidhet me një televizion, duke i lejuar njerëzit të ndërveprojnë me të, përmes një lidhje interneti. Versioni i parë i kontrolluesit Apple TV, ishte plastike e bardhe me nje pale butona. Tjetri version, Ishte nga metal me ndryshime të vogla te butonat.

Raporti gjithashtu thekson, se Apple do të prezantojë gjeneratën e ardhshme të Apple TV, në muajin tjetër, në WWDC 2015.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.