Këto janë të gjitha televizionet që do të jenë në përputhje me AirPlay të shpallur deri më tani

Apple TV

Siç e dini tashmë, ditët e fundit ka qenë një lajm se Apple ka vendosur të hapë AirPlay për firmat e tjera në një farë mënyre, dhe se tani televizionet e një morie firmash që janë prezantuar në CES 2018 përfshijnë këtë teknologji, pasi ajo të gjitha filluan me Samsung, siç ju thamë tashmë, për të vazhduar më vonë me LG, nga e cila ne flasim me ju këtu, dhe më në fund vazhdoni me Sony dhe Vizio, përveç nënshkrimeve të ardhshme.

Megjithatë, ato që nuk ishin plotësisht të qarta ishin modelet specifike të markave të ndryshme që do të ishin në përputhje me AirPlay Apple, prandaj ata kanë vendosur të sqarojnë publikisht modelet e ndryshme të televizioneve që do të kenë këtë teknologji.

TV Smart që janë prezantuar deri më tani janë në përputhje me AirPlay

Siç e përmendëm, në këtë rast me ardhjen e AirPlay në televizione, Apple ka vendosur dhe ka hapur këtë teknologji për disa firma. Sidoqoftë, edhe pse është e vërtetë që siç kanë komentuar së shpejti do të ketë më shumë, për momentin do të zgjidhen vetëm katër: Samsung, LG, Sony dhe Vizio.

Tani, fakti është se siç e përmendëm nuk ishte plotësisht e qartë se cilat do të ishin modelet e televizioneve të pajtueshme me këtë teknologji brenda markave, prandaj përmes faqes së tyre të internetit ato janë hapur një seksion i ri në të cilën mund të konsultohet kjo, si dhe televizionet që së shpejti do të përfshihen. Në këtë mënyrë, tani për tani duket se modelet e përputhshme me AirPlay do të ishin më poshtë:

 • LG OLED (2019)
 • Seri LG NanoCell SM9X (2019)
 • Seri LG NanoCell SM8X (2019)
 • Seri LG UHD UM7X (2019)
 • Seria QLED Samsung (2019 dhe 2018)
 • Samsung 8 Series (2019 dhe 2018)
 • Samsung 7 Series (2019 dhe 2018)
 • Samsung 6 Series (2019 dhe 2018)
 • Samsung 5 Series (2019 dhe 2018)
 • Samsung 4 Series (2019 dhe 2018)
 • Seria Sony Z9G (2019)
 • Seria Sony A9G (2019)
 • Seria Sony X950G (2019)
 • Sony X850G Series (2019: modele 85 ″, 75 ″, 65 ″ dhe 55)
 • Vizio-Seria P Kuantike (2019 dhe 2018)
 • Seria P Vizio (2019, 2018 dhe 2017)
 • Seria M Vizio (2019, 2018 dhe 2017)
 • Seritë E Vizio (2019, 2018 dhe 2017)
 • Seri Vizio D (2019, 2018 dhe 2017)

Në këtë mënyrë, siç mund ta keni parë, këtë herë duket se kjo risi jo vetëm që do të kufizohet në shumë raste në modelet e prezantuara në CES 2019, por edhe do të punojë gjithashtu me disa të moshuar, të cilët ndoshta do të marrin një azhurnim së shpejti softuer në mënyrë që të përshtatet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.