Apple TV 4K i ri na lejon, për herë të parë, të kontraktojmë Apple Care +

AppleCare +

Me fillimin e gjeneratës së gjashtë të Apple TV, Apple ka përfituar nga rasti për të lançuar, për herë të parë, mundësinë e blini mbulimin e zgjeruar të Apple për këtë pajisje, një pajisje e menaxhuar nga procesori A12 Bionic dhe me një portë dalje HDMI 2.1, dy nga risitë kryesore të saj së bashku me Siri Remote të rinovuar.

Kjo është hera e parë që Apple u ofron klientëve të saj mundësinë e blerjes së mbulimit të zgjeruar për Apple TV. AppleCare + ofron 3 vjet mbulim shtesë nga data e blerjes dhe dëmtimit aksidental. Më parë, ofroi vetëm AppleCare, me dy vjet mbulim shtesë dhe pa mbulim të dëmtimeve aksidentale.

TV Apple 4k

AppleCare + nuk është në dispozicion vetëm për gjeneratën e re të 6-të Apple TV +, por gjithashtu edhe për tMund ta punësojmë gjithashtu nëse zgjedhim Apple TV të gjeneratës së 4-të, ose Apple TV HD siç e quan Apple, një model që çuditërisht Apple ka preferuar të vazhdojë shitjen duke ruajtur çmimin në vend që të ulë çmimin e modelit më modern të gjeneratës së 5-të me më shumë karakteristika.

Çmimi i ApplCare + për Apple TV është 29 euroSi për modelin HD ashtu edhe për modelin e gjeneratës së 4-të 6K. Ky sigurim zgjat garancinë e pajisjes me 3 vjet më shumë një herë në 2 vjet që me ligj, ne kemi të gjithë përdoruesit në Bashkimin Evropian (në Shtetet e Bashkuara garancia është vetëm 1 vit).

Çmimi i Apple TV 4K me AppleCare +

Apple TV4K me 32 GB hapësirë ​​ruajtëse, ka një çmim prej 199 euro ndërsa modeli 64 GB shkon deri në 219 euro. Nëse duam të kontraktojmë AppleCare +, duhet të shtojmë edhe 29 euro shtesë.

Nëse zgjedhim Apple TV HD (modeli nuk rekomandohet aspak), ne do të duhet të paguajmë 159 euro që kushton versioni 32 GB (vetëm versioni i disponueshëm) përveç 29 euro nëse duam të kontraktojmë AppleCare +.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.