Thashetheme të reja për një Mac Pro dhe Mac mini të ri për këtë vit 2022

Se Mac Pro më i vogël për 2022

Thashethemet e reja që avancojnë pajisjet që do të mund t'i shohim në këtë 2022, tregojnë se mund të shohim edhe dy kompjuterë të rinj Apple dhe me procesorët e rinj Apple Silicon. Ne flasim për ekzistencën e një Mac Pro më i vogël dhe një Mac mini i ri gjithashtu. Dy risi të pritshme që përdoruesit mezi presin t'i shohin në treg, pasi pothuajse e gjithë gama e Mac është përditësuar, përveç këtyre modeleve dhe sinqerisht, ato janë shumë të rëndësishme në katalog për të lënë pas dore përditësimet e tyre.

Ende tretet lajmet e thashethemeve të reja të AirPods Pro IIPo flasim për një thashethem të ri që tregon se mund të shohim dy modele të reja Mac në treg në vitin 2022. Asgjë më shumë dhe asgjë më pak se një model i ri Pro dhe një model mini. E vërteta është se vetëm duke menduar për një model Pro me teknologjinë Apple Silicon Dhe duke parë se sa shpejt MacBook Pro po punojnë me çipat e rinj, ata duhet të jenë një mrekulli dhe një super makinë.

E njëjta gjë vlen edhe për Mac mini, atë kompjuter të gjithanshëm që i mungon pak më shumë fuqia për të qenë perfekt dhe që tani mund të ketë ardhur koha e t'i lërë të tjerët si një kujtim të thjeshtë.

Sipas parashikimeve të bëra në blogun Power On të Mark Gurman për Bloomberg, një Mac Pro me Apple Silic do të dalë në treg në vitin 2022. Gurman vlerëson se modeli do të jetë më i vogël se modeli aktual ekzistues Mac Pro. Në të njëjtën kohë, pritet të përmbajë disa përmirësime të performancës kur përdorni dizajnin e çipit të vetë Apple. Versioni Mac Pro i Apple Silicon thuhet se përfshin një çip me deri në 40 bërthama në CPU dhe një GPU me 128 bërthama. Më parë, Bloomberg pretendoi se Mac Pro do të përdorte CPU me 20 ose 40 bërthama, si dhe opsione GPU me 64 bërthama dhe 128 bërthama. Kjo do të thotë, po rregullon shumë më tepër parashikimet. Lidhur me madhësinë e këtij Mac Pro të ri, tregojnë se mund të jetë më i vogël se një kub G4. 

Gurman gjithashtu beson se një Mac mini i ri është në rrugë e sipër. Opsionet e portit besohet se përfshijnë një kombinim të USB 4 dhe USB-A, Gigabit Ethernet, HDMI dhe një lidhës magnetik rrethor të energjisë. Mendoni për një variant të çipit M1 si M1 Pro ose M1 Max, ose një gjeneratë e re si M2 e përmendur tashmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)