Callpad, telefonata nga Mac-i juaj, tani falas për një kohë të kufizuar

Falë integrimit midis iOS 8 y OS X Yosemite Ne mund të bëjmë dhe të marrim thirrje në Mac-in tonë përmes iPhone, megjithatë, aplikacioni FaceTime është pak i çrregullt kur bëni telefonata dhe kjo është pikërisht ajo ku hyn në lojë Tabela e thirrjeve që tani, përveç kësaj, ne kemi falas për një kohë të kufizuar në Mac App Store.

Thirrje të lehta nga Mac-ja juaj me Callpad

Prej OS X Yosemite dhe iOS 8 integrimi midis të dy sistemeve arriti në pajisjet tona përmes çfarë mollë me emrin Vazhdimësi na lejon të marrim, dhe prandaj t'u përgjigjemi thirrjeve, nga tonat mushama përmes rrjetit të iPhone tonë sidoqoftë, skaji tjetër, duke bërë thirrje, vazhdon pak jeshil.

Ne në mënyrë efektive mund të bëjmë thirrje përmes FaceTime por e vërteta është se ky aplikacion nuk është i dizajnuar 100% për këtë veçori kështu që është shumë jomiqësor. Këtu hyn në lojë Tabela e thirrjeve, një aplikacion me një ndërfaqe të këndshme dhe shumë të lehtë për t'u përdorur që na lejon t'i bëjmë ato thirrje nga Mac përmes iPhone shumë lehtë. Callpad OS X Yosemite

Tabela e thirrjeve Ishte tashmë operative kur OS X Yosemite ishte ende në beta dhe tani me azhurnimin e tij 1.2 ajo përfshin përmirësime të konsiderueshme të dizajnit dhe performancës, por veçanërisht duke përfshirë një seksion të ri "të preferuarat" dhe një widget falë të cilit ne do të kemi gjithmonë tastierën numerike në dorë Qendra jonë e njoftimeve.

Telefonata në Qendrën e Njoftimeve

Të jetë në gjendje të përdorë Tabela e thirrjeve në Mac-in tuaj duhet të plotësoni disa kërkesa:

 • Të dy pajisjet, Mac dhe iPhone, duhet të jenë nën të njëjtën llogari iCloud
 • Të dy duhet të jenë nën të njëjtin rrjet WiFi
 • Keni aktivizuar opsionin «Thirrjet telefonike. në iPhone »në Preferencat e FaceTime në Mac
 • Pasi të keni aktivizuar opsionin «Thirrjet telefonike. në iPhone »në Cilësimet FaceTime të iPhone

Cilësimet e Mac FaceTime

Cilësimet e iPhone FaceTime

Tabela e thirrjeve ka një çmim prej 0,89 € në Mac App Store por tani, me rastin e festave të Krishtlindjeve, ne e kemi atë falas për një kohë të kufizuar kështu që nxitoni ta shkarkoni sepse e dimë që është falas tani por nuk e dimë sa do të zgjasë.

CallPad: Bëni Thirrje Telefonike (Lidhja e AppStore)
CallPad: Bëni telefonata0,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   tunyii dijo

  Nuk është falas, gjithsesi kushton 0,89 €

 2.   Manuel Gonzalez Alvarez dijo

  në të vërtetë, nuk është falas.

 3.   dëshirë dijo

  Po, nuk është falas

 4.   Jose Alfocea dijo

  Nuk është më falas. Ofertat me kohë të kufizuar janë ato që kanë, duhet të jesh shumë shpejt. Ne do të vazhdojmë të raportojmë më shumë oferta. Të gjitha të mirat!

bool (e vërtetë)