Tim Cook flet për privatësinë në një video të re të kompanisë

Privatësia sipas Tim Cook

Jemi mësuar të shohim video promovuese të Apple TV + seri, por këtë herë të gjithë rolin kryesor e merr Tim Cook. Epo, në të vërtetë merret nga privatësia e kompanisë Apple dhe askush më mirë ta shpjegojë atë sesa vetë CEO i kompanisë. Videoja me titull «Privatësia» Mund të shihet tashmë në kanalin YouTube që Apple ka në rrjetin Google.

Në video, Cook përqendrohet në besimin e Apple se privatësia është një e drejtë e njeriut që buron thellë brenda çdo produkti që krijoni. Ai gjithashtu i referohet ngjarjes WWDC të Apple më 7 qershor, gjatë së cilës ajo prezantoi karakteristika të reja të tilla si mbrojtja e privatësisë së postës elektronike dhe Raporti i privatësisë së aplikacionit.

Në një moment të videos, Tim Cook shprehet:

Këto karakteristika të shkëlqyera të privatësisë janë më të fundit në një seri të gjatë inovacionesh që ekipet tona kanë zhvilluar për të përmirësuar transparencën dhe për të vënë përdoruesit në kontroll të të dhënave të tyre. Këto janë karakteristika që do të ndihmojnë t'u japin përdoruesve qetësi duke forcuar atë kontroll dhe lirinë për të përdorur teknologjinë e tyre pa u shqetësuar se kush po i shikon mbi supe. Në Apple, ne jemi të përkushtuar t'u japim përdoruesve të zgjedhje si përdoren të dhënat tuaja dhe ndërtoni privatësi dhe siguri në gjithçka që bëjmë.

Ne kemi folur shumë herë për aftësinë e Apple për të mbajtur përmbajtjen në pajisjet e saj larg syve kureshtarë. Një tipar për të cilin shumë njerëz janë të gatshëm të paguajnë më shumë sesa është e nevojshme (nëse është e mundur). Nuk është çudi, në fund të fundit, privatësia është një e drejtë themelore të cilin askush nga ne nuk duhet ta refuzojë ose le ta humbasë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.