Tingujt e sistemit në macOS Catalina vs. macOS Big Sur

Apple nuk i lë asgjë rastësisë. Edhe tingujt e sistemit do të ndryshojnë me azhurnimin e ri të këtij viti. macOS Big Sur. Një deklaratë e tërë qëllimi ku Apple e bën shumë të qartë se ky vit nuk është një azhurnim i thjeshtë i macOS, por një ndryshim total që madje ndikon në kumbimet paralajmëruese.

Dhe siç thoshte nëna ime e ndjerë: "ka njerëz për gjithçka", një përdorues i zgjuar ka publikuar disa video ku ndryshimi në tinguj të sistemit shfaqet në një mënyrë shumë grafike dhe tingëlluese. macOS Catalina te macOS Big Sur. Vetëm për punën që fëmija ka mbërthyer, ata ia vlen të shihen dhe dëgjohen.

Ka kaluar një muaj që kur Craig Federighi na prezantoi me projektin e ri Silici i mollës, themelet e të cilit për këtë lëvizje janë padyshim sistemi tjetër operativ për Mac aktualë dhe të ardhshëm: macOS Big Sur.

Një sistem i ri operativ që tashmë funksionon në sistemin tuaj faza e dytë beta nga Mac-et e zhvilluesve të Apple të përhapura në të gjithë globin. Një macOS Big Sur me më shumë se njëqind lajme, që nëse nuk ka pengesa, ne mund t'i shijojmë të gjithë përdoruesit këtë vjeshtë.

Dhe një nga ato risitë është padyshim ndryshimi në tingujt e sistemit që janë dëgjuar në të ardhmen macOS Bg Sur, ndryshe nga ato aktuale që aktualisht mund t'i dëgjojmë në macOS Catalina.

YouTuber Pomamitia ka pasur durimin e shenjtë për të krijuar një disa video Deti interesant ku mund t'i dëgjojmë këto sistem tingëllon në dy versionet e macOS.

E para është një koleksion i tingujve të sistemit, dhe e dyta është një koleksion i tingujve alarm. Shikimi i tyre është shumë kurioz. Ju mund të dëgjoni të njëjtin alarm, së pari në macOS Catalina, dhe pastaj në macOS Big Sur, mostrat ju tregojnë në ekran emri i tingullit që Apple e ka thënë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.