«Titra» për OS X. Titra automatikë për seri dhe filma

FILMON JU

Nëse jeni të varur nga filmat dhe serialet në versionin e tyre origjinal me titra, ekziston një aplikacion i quajtur "Titra" që do t'ju ndihmojë të gjeni automatikisht titrat dhe t'i shkarkoni ato.

Çfarëdo që të thonë ata, filmat dhe seritë në VOS kanë një cilësi që është jashtëzakonisht më e mirë se në versionin e dubluar, megjithatë, titrat gjithmonë na ndihmojnë të kuptojmë më mirë se çfarë po shikojmë.

Kërkimi i titrave të serialit ose filmit që duam ndonjëherë bëhet disi i vështirë. Ne të gjithë dimë shumë faqe për të kërkuar, por ka gjithmonë anën e dobët të bombardohet me faqe reklamash që shfaqen gjatë procesit. Nëse kësaj i shtojmë se mund të bëjmë një gabim në version dhe se ato janë të sinkronizuara, ne përfundojmë duke braktisur idenë.

Titra është një program për OS X që ju lejon të shkarkoni automatikisht titra të filmit ose serialit që duam. Thjesht duhet të tërheqim skedarin video nga i cili duam të marrim titrat dhe programi do të kërkojë automatikisht skedarin ".Srt" që na duhen. Sigurisht, duhet të merret parasysh që dosja duhet të ketë emrin e filmit dhe në rastin e serive kapitullin dhe sezonin.

Kur kërkojmë, programi i shkarkon shpejt dhe i ruan në të njëjtën dosje ku është skedari video, me të njëjtin emër, por me shtrirjen e duhur. Titrat përdor të dhënat e siguruara nga Opensubtitles, një bazë të dhënash të madhe të titrave. Shtë i shkarkueshëm nga uebi falas dhe kërkon OS X 10.6 ose më vonë.

Më shumë informacion - Filmat në VO vijnë në dyqanin iTunes

Shkarko - titra


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.