Traileri i dytë i serisë SEE tani është në dispozicion

Shih - Sezoni Dy

Qershorin e kaluar, Apple publikoi trailerin e parë të sezoni i dytë i serialit me Jason Momoa SEE, një seri me të cilën, sipas mediave të ndryshme, kompania me bazë në Cupertino donte të kishte Game of Thrones e tij, megjithatë, ai pati një pritje shumë të ftohtë nga kritikët dhe përdoruesit.

Ky sezon i dytë i SEE është ku luajnë Jason Momoa, Dave Bautista dhe Alfre Woodard. Isshtë ekzekutiv i prodhuar nga Steven Knight, Francis Lawrence, Peter Chernin, Jenno Topping, Jim Rowe dhe Jonathan Tropper, i cili gjithashtu shërben si showrunner. Seriali është prodhuar nga Chernin Entertainment dhe Endeavor Content.

Në përshkrimin e këtij rimorkio të dytë, ne mund të lexojmë:

Në sezonin e dytë, Baba Voss (Jason Momoa) përpiqet të ribashkojë familjen e tij. Vëllai i tij Edo (Dave Bautista) ka kapur vajzën e Babës Haniwa dhe është betuar për hakmarrje ndaj vëllait të saj. Ndërkohë, kërcënimi i luftës shfaqet mbi Mbretërinë Paya dhe Republikën e Trivantisë, duke e tërhequr Babën dhe familjen e tij drejt e në qendër të konfliktit.

Nëse ju pëlqeu sezoni i parë dhe jeni duke pritur për premierën e të dytit, ka mbetur më pak se një muaj, që nga tjetri 27 gusht data e zgjedhur nga Apple për premierën e episodit të parë të sezonit të dytë të këtij seriali.

Deadline deklaroi se Apple e ka rinovuar këtë seri për një sezon të tretë dhe se xhirimet tashmë janë duke u zhvilluar në Kanada. Me sa duket, në një veprim që duket se synon uljen e kostove, kompania e prodhimit vendosi  xhironi sezonin e dytë dhe të tretë së bashku. Në këtë mënyrë, nuk do të na duhet të presim një vit për të shijuar sezonin e tretë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.