StreamCloud, një aplikacion i lehtë por interesant për përdoruesit e SoundCloud

SoundCloud

Veryshtë shumë e qartë se SoundCloud nuk ka një prani në skenën muzikore të iTunes ose Spotify, Por ajo ka arritur të gjejë një vend ku funksionon mrekullisht: atë të prodhimeve të pavarura. Ka gjithnjë e më shumë artistë indie të cilët vënë bast në SoundCloud për të treguar krijimet e tyre - posaçërisht në botën e muzikës elektronike -, kështu që të kesh një klient të kësaj platforme mund të jetë interesante.

I drejtë

StreamCloud nuk është aplikacioni tipik që na ofron gjithçka dhe që vjen plot opsione, por vë bast për të kundërtën. Në saj dritare e vetme Na tregon dy opsionet që kemi: të dëgjojmë muzikë nga rryma jonë (artistë ose përdorues që ndjekim) ose të luajmë këngë nga lista jonë e preferuar. 

Nuk është një aplikacion i krijuar për të zbuluar ose organizuar përmbajtje, por thjesht për riprodhime të muzikës tashmë të njohur. Ai gjithashtu përfshin një mini-lojtar i suksesshëm që shfaqet duke shtypur ikonën në shiritin e menusë, me të cilën mund të kontrollojmë atë që po luan më shpejt.

Aplikimi është plotësisht falas dhe nuk përmban asnjë lloj reklame, kështu që personalisht duhet të shkoni në listën e gjërave thelbësore sa më shpejt që të si SoundCloud. Isshtë e qartë se mund të përfshijë shumë përmirësime, dhe ndoshta zhvilluesi mund të konsiderojë shtimin e tyre në një version shtesë të paguar ose me një model alternativ, por tani për tani ajo që na ofron është më se e mjaftueshme duke pasur parasysh se nuk do të duhet të paguajmë asgjë .

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.