Tre çmime të reja për Ted Lasso

Ted lasso

Seriali më i suksesshëm në historinë e shkurtër të Apple TV + është Ted Lasso, një serial komedi që po fiton pothuajse çdo nominim që merr. Çmimet e fundit për serialin me protagonist të Jason Sudeikis vijnë nga Sporti i Shkrimtarëve të Amerikës.

Sporti i Shkrimtarëve të Amerikës (WGA) e ka nderuar Ted Lasso si Serialin më të Mirë të Ri dhe Serialin më të Mirë të Komedisë, duke fituar kështu çmimet në kategoritë më të rëndësishme. Por përveç kësaj, Jason Sudeikis gjithashtu fitoi çmimin për aktorin më të mirë të humorit. Në këtë mënyrë, Ted Lasso ka fituar tre kategoritë në të cilat ishte nominuar.

Këto çmime u shtohen atyre të arritura më parë nga seritë në Golden Globes dhe në Critics Awards, ndër të tjera. Çmimet e radhës për të cilat është nominuar edhe kjo seri, Screen Actors Guild, do të mbahen më 5 Prill.

Ted Lasso erdhi në Apple TV + me zhurmë. Sidoqoftë, ai shpejt u bë një nga hitet më të mëdha në dispozicion në platformën video streaming të Apple, si nga publiku ashtu edhe nga shtypi tregtar.

I treti do të jetë sezoni i fundit

Disa javë më parë, filloi regjistrimi i sezonit të dytë të këtij seriali, një sezon i dytë që do të pasohet nga një i tretë dhe këtë herë do të jetë i fundit, sipas krijuesit të serialit disa javë më parë.

Për momentin, Ted Lasso është bërë seriali më i suksesshëm në dispozicion në Apple TV, një serial që lindi si një vazhdim i reklamave që NBC krijoi për të promovuar marrëveshjen e transmetimit që ky rrjet amerikan kishte arritur për të transmetuar Premier League në Sh.B.A.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.