Tri nominime të reja për çmimin Televizioni BAFTA për Apple TV +

Baker në Amerikën e Vogël

Në fillim të Marsit, Akademia e Filmit Britanik lëshoi ​​listën e filma të nominuar për edicionin e këtij viti, një listë ku u gjet edhe filmi Greyhound me protagonist Tom Hanks dhe filmi i animuar Wolfwalker, filma që ata nuk patën fat në edicionin e fundit të Oskareve të mbajtur të dielën e kaluar.

Apple ka njoftuar se tre seri të saj do të garojnë gjithashtu për çmimet e televizionit BAFTA. Po flasim për serialin Amerika e Vogël, MikroBotët y Night Planet me ngjyra të plota.

Nominimet për çmimet e televizionit BAFTA korrespondojnë me kategoritë:

  • Amerika e Vogël. Nominuar në kategorinë Seria më e mirë Ndërkombëtare.
  • MikroBotët.  Nominuar në kategorinë Tingulli më i mirë.
  • Night Planet me ngjyra të plota. I nominuar në kategorinë Fotografi më e Mirë.

Këto nominime shënojnë debutimin e Apple në Çmimet TV BAFTA dhe janë përveç një mori vlerësimesh për seritë dhe filmat Apple TV +, duke përfshirë nominimet për Academy Academy, Actors Guild Awards, Critics Awards, the Golden Globes, the Daytime and Primetime Emmy Çmimet, NAACP Image Awards dhe një Çmim Peabody, ndër të tjera, marrjen 106 fitore dhe 367 nominime në vetëm nën një vit e gjysmë.

Çmimet e Industrisë së Filmit BAFTA u mbajtën më 11 Prill, por fatkeqësisht për aspiratat e Apple, si Greyhound ashtu edhe Wolfwalkers ata u lanë jashtë fituesve.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.