Këshillë: Përdorni Bluetooth Dërgimin Shpejt

Bluetooth1

Possibleshtë e mundur që të përdorni Bluetooth-in e Mac-ut tuaj për të dërguar skedarë në celularin, dhe në atë rast ky hile mund t'ju ndihmojë shumë, pasi shpejton mjaft këtë tranzicion.

Mashtrimi është aq i thjeshtë sa të qëndroni pezull mbi skedarin që duam të dërgojmë dhe shtypni kombinimin e tasteve Shift + Cmd + B. Deri më tani shumë mirë në Leopard.

Por nëse kemi Snow Leopard, ajo që duhet të bëjmë është të aktivizojmë shkurtoren, e cila vjen 'off'. Dhe për këtë duhet të shkojmë te Preferencat e Sistemit> Tastiera> Shkurtoret e tastierës> Shërbimet. Dhe atje ne e aktivizojmë atë.

Burimi | Ueb -faqja e Apple


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.