Këshillë: Rinisni Qendrën e Njoftimeve

Screenshot 2012 09 20 në 13 30 31

Gjatë gjithë kohës që kam qenë me Mountain Lion, Qendra e Njoftimeve nuk është përplasur kurrë, por nëse kjo ndodh, zgjidhja është më e thjeshtë nga sa duket.

Për të rifilluar Qendra e Njoftimeve bëni sa vijon:

 1. Hapni Monitorin e Aktivitetit
 2. Gjeni detyrën e Qendrës së Njoftimeve
 3. Klikoni në Dil nga procesi 
 4. Konfirmoni daljen e procesit

Me këtë ne do të kemi rifilluar procesin që është në krye të Qendrës së Njoftimeve. Nëse funksionon mirë nuk është e nevojshme, por nëse varet ndonjëherë e dini se çfarë mund të bëhet.

Burimi | OSXDitë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   peterbrown178 dijo

  Përshëndetje, nëse kam të instaluar luanin malor 10.8.1, a duhet të paguaj për 10.8.2? 

 2.   Quique dijo

  Faleminderit Carlos! Kohët e fundit, ai ka qenë duke ngulur veten shpesh dhe është dashur të rindizë kompjuterin, kjo është shumë e thjeshtë.
  A po i ndodh dikujt tjetër? A e dini pse dhe si ta zgjidhni atë?
  Përshëndetje.