Apple TV përjeton një rritje të audiencës gjatë pandemisë

Apple TV +

Që kur filloi pandemia që po prek praktikisht e gjithë bota, një nga shpëtuesit e shumë familjeve ka qenë transmetimi i shërbimeve video, transmetimi i shërbimeve video që, për shkak të trafikut të tyre të lartë, janë parë të detyruar të ulin cilësinë e shërbimit të tyre.

Netflix, HBO, YouTube, Disney +, Apple TV + dhe madje TikTok kanë ulur cilësinë e shërbimeve të tyre streaming video në mos e ngopni lidhjen e internetit praktikisht në të gjithë botën, në mënyrë që njerëzit që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia, mund ta bëjnë këtë si normalisht.

Më 11 Mars, Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli COVID-19 një pandemi, tani e tutje, shërbimi video streaming i Apple ka përjetuar një rritje të audiencës, me Stories Amazing (një nga seritë më të fundit) dhe Mythic Quest: Raven's Banquet duke kryesuar në renditjen e titujve më të shikuar.

Sipas Steve Langdon të Parrots Analytics, seriali i ri fantastiko-shkencor dhe fantazi i Steven Spielberg Amazing Stories ka gjeneruar një 14,1% më shumë interes sesa pjesa tjetër e katalogut aktualisht në dispozicion në Apple TV +. Mythic Quest, një seri e vendosur në një studio të lojërave video, ka përjetuar 8.7% interes krahasuar me pjesën tjetër të katalogut që aktualisht na ofron Apple.

Apple, si pjesa tjetër e shërbimeve video streaming, kurrë nuk e bën publike numrin e shikuesve që kanë produktet tuaja, për të cilin Parrots Analytics ka kryer një studim tregu, për të kontrolluar interesin e programeve përmes rrjeteve sociale, opinionet e publikut që e ka parë atë, numrin e herëve që skedarët janë shkarkuar në mënyrë të paligjshme dhe metoda të ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.