TV Spain DTT, një aplikacion i shkëlqyeshëm për të parë TV në Mac tuaj

Tradicionalisht - dhe unë e përfshij edhe veten time - televizioni në Mac është parë përmes një akorduesi USB DTT, të cilat nuk janë zakonisht të lira dhe në rastin e MacBook ato zënë një nga USB-të e pakta që kemi. Me TV Spain DTT do të kursejmë një brumë të mirë, dhe me ofertën e lëshimit aplikacioni kushton vetëm 0,79 euro.

E thjeshtë ... dhe funksionon

Tani ekziston një mënyrë tjetër për të parë televizionin që ka gati të gjitha kanalet DTT në dorë, dhe kjo është përmes këtij aplikacioni. Ju lejon të përdorni kanalet brenda pak sekondash dhe t'i shikoni ato falë lidhjes sonë të internetit.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Aplikimi është bërë pa një yota të Flash dhe duke përdorur të gjitha teknologjitë e Mac OS X Lion, kështu që performanca është e shkëlqyeshme dhe konsumi i kujtesës është minimal brenda kufijve logjikë.

Lidhur me cilësinë e videos, duhet përmendur se kjo varet plotësisht nga rryma e kanaleve, e cila zakonisht është e mirë, por në disa mund të përmirësohet vërtet. Unë personalisht shoh cilësinë e përsosur të videos për ta përdorur si dritare ndërsa ne bëjmë më shumë gjëra me Mac si shfletoj në internet, por ajo mund të vihet në ekran të plotë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Joe dijo

  funksionon vetëm për Luanin dhe unë kam Snow Leopard …… ..Pse ???

 2.   toptha dijo

  Ata përdorin kornizat ekskluzive të Luanit për të përmirësuar performancën… është normale që aplikacionet të bëhen vetëm Luan sepse adoptimi% është shumë i lartë, 70% + sipas disa statistikave.

 3.   Joe dijo

  Epo, vërej një rënie të performancës me luanin në MacBook tim pro 2008, prandaj u ktheva te Snow Leopard

 4.   Jose Luis Colmena dijo

  Joe, Lion është krijuar për 64 bit me 100% që do të thotë, kernel, efi, etj ... Mac juaj i vitit 2008 ka mundësi që bërthama të jetë në 32 bit kështu që jo gjithçka është qumështi i shpejtë.

  Unë mund t'ju siguroj se një Lion MacBookPro 2010 funksionon rreth 4 herë më shpejt se SnowLeopard.

  Dhe gjithashtu mund t'ju siguroj se në një iMac C24D të bardhë 2 at me 2'16 ghz, Lion ngec dhe prandaj vazhdon me SL.

  Unë jam duke shkuar për të provuar app.

 5.   e gjelbër dijo

  Përshëndetje… a funksionon ky program nëse jeni jashtë Spanjës?
  Ju faleminderit.

 6.   Pecenet dijo

  Me çfarë çmimi promovues! Epo, ata më kanë ngarkuar 1,98 € dhe jo 0,79.

 7.   toptha dijo

  Pecenet: është e pamundur që ata ju kanë ngarkuar 1,98 € për një arsye të thjeshtë: App Store ka çmime fikse: 0,79 - 1,59 - 2,39… etj.

 8.   EuroPatrol dijo

  Për Pecenet, AppStore nuk ju ka tarifuar vërtet për aplikacionin, kjo shumë është sepse ata po blejnë nëse karta juaj e kreditit që keni vendosur për të blerë aplikacionin është e vlefshme ose jo (ata e bëjnë atë vetëm herën e parë kur futni të dhënat e karta). Pas 10 ditësh apo më shumë, ata do të rimbursojnë shumën totale prej 1,98 €. 0,79 € e aplikimit do të tarifohet nga ju gjatë gjithë asaj dite ose të nesërmen.

 9.   EuroPatrol dijo

  PS Unë doja të thoja "kjo shumë është sepse ata po kontrollojnë nëse ..." Më falni!

 10.   toptha dijo

  Sqarim perfekt i EuroPatrol.