Apple TV + nuk rritet pavarësisht se kalon më shumë kohë në shtëpi

Apple TV +

Apple TV + nuk është platforma par ekselencë të ndërmarrjes së bllokut. Këtë e dinim për një kohë të gjatë dhe jo sepse Apple nuk po bën përpjekje për të. Ekziston diçka që parandalon përdoruesit të lidhen me të. Serialet, filmat apo dokumentarët nuk janë akoma mjaft të mirë për të pasur një pjesë të madhe të përdoruesve.

Përkundër pandemisë globale të shkaktuar nga koronavirusi, gjatë së cilës njerëzit kalojnë më shumë kohë në shtëpitë tona, Pjesa e përdoruesit e Apple TV + nuk është rritur. Duket se ka arritur një pikë, që as të rritet e as të bjerë. Lajmi nuk është i mirë, por nga ky informacion i fundit, mund të themi se as nuk është i keq.

Sipas një studimi nga Antenna (i cili mbledh të dhëna përmes pagesave me kartë krediti), numri i abonimeve të Apple TV + deri më tani ato arrijnë 10 milion. Një shifër jo e pakonsiderueshme, por shumë e dobët nëse e krahasojmë për shembull me atë të marrë nga Disney +: 50 milion.

Mbrojtja e Jakobit

Kompania nuk i ka bërë zyrtarë numrat e saj të parapaguesit, kështu që për momentin të dhënat e dhëna janë nga një kompani e tretë. Por ekziston një fakt i rëndësishëm dhe i rëndësishëm. Pandemia ka ndihmuar shërbimin në një mënyrë që mund të mos pritej.

Një analizë tjetër e kryer nga Parrot Analytics bazohet në faktin se, megjithëse nuk ishte rritur gjatë pandemisë, pjesa e kërkesës, është rritur me rreth 10%. Një nga shkaqet e kësaj rritje është padyshim seriali me protagonist Chris Evans "Mbrojtja e Jakobit".

Apple nuk do të heqë dorë nga përpjekjet e saj për të çuar këtë ndarje argëtimi përmes transmetimit në krye dhe për këtë arsye, po vë bast shumë në blerjen e përmbajtjes së re plot yje. E fundit, pasi ka arritur një marrëveshje për të drejtat e "Zagar" i cili do të interpretojë Tom Hanks.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.