Apple Music TV zgjerohet në MB dhe Kanada

TV Apple Music

Tetorin e kaluar, Apple nisi TV Apple Music ekskluzivisht në Shtetet e Bashkuara, një shërbim që ështëNdani videot muzikore 24 orë në ditë, me një stil shumë të ngjashëm me atë që mund të gjenim në origjinën e MTV dhe më aktualisht në VH-1, Sol Music (në Spanjë) ...

6 muaj pas fillimit të tij në Shtetet e Bashkuara, Apple ka zgjeruar disponueshmërinë e këtij shërbimi në dy vende të reja: Mbretëria e Bashkuar dhe Kanada. Basti i Apple me këtë shërbim është të arrijë si adhuruesit e muzikës ashtu edhe ata që kënaqen me videot muzikore, pa asnjë lloj reklame.

Për momentin, ne nuk i dimë planet për të zgjeruar këtë shërbim në vendet e tjera, por do të jetë çështje e uljes dhe e pritjes. Kjo platformë, e cila Completelyshtë plotësisht falas dhe nuk kërkon pajtim në Apple Music, është i disponueshëm si nga Apple TV përmes aplikacionit Apple Music, ashtu edhe përmes çdo pajisje iOS dhe macOS.

Nëse jeni në një nga këto tre vende ku Apple Music është tashmë i disponueshëm, mund të hyni duke klikuar në Shfletoni skedën e aplikacionit Apple Music. Isshtë gjithashtu në dispozicion përmes kësaj lidhjepër sa kohë që është i disponueshëm në vendin tuaj, përndryshe do t'ju ridrejtojë në uebfaqen e Apple TV +.

Përveç videove muzikore, kjo platformë ka për qëllim të transmetojë edhe ngjarje speciale dhe shfaqje të drejtpërdrejta, edhe pse tani për tani për shkak të pandemisë, kjo lloj përmbajtje nuk është bërë ende e disponueshme në çdo kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.