tvOS 12.1.1 për zhvilluesit dhe Fix 12.1 për HomePod

Këtë pasdite kemi pasur serinë e parë të versioneve beta dhe në to versioni watchOS 5.1.1 nuk shfaqet për shkak të një problemi që kemi përmendur tashmë. Në këtë rast, versionet e zhvilluesve të lëshuar sot kanë qenë versioni macOS beta 1, iOS 1 beta 12.1.1 dhe tvOS 12.1.1 beta.

Përveç kësaj, Apple gjithashtu lansoi një Fix për HomePod 12.1 që ka një madhësi vërtet të madhe, pak më shumë se 3 GB dhe në të cilën supozohet se do të përmirësojë stabilitetin dhe sigurinë si në versionet e tjera. Kështu Apple lançon të gjitha versionet beta dhe një version për HomePod që duhet të shfaqet tashmë në cilësimet tuaja të iPhone.

Rreth versionit beta 1 për zhvilluesit tvOS 12.1.1 Epo, mund të themi se përmirësimet i shtohen gjithashtu stabilitetit dhe sigurisë së sistemit dhe tani për tani nuk ka veçori të reja të dukshme në këtë version për zhvilluesit. Ne jemi të qartë se këto janë versione për të lustruar sistemin dhe ne nuk do të shohim ndonjë tipar të ri ose karakteristika të ngjashme, të paktën tani për tani.

Mos harroni se këto versione beta janë për zhvilluesit e autorizuar dhe ne duhet të qëndrojmë larg tyre për të shmangur problemet e mundshme ose papajtueshmërinë me ndonjë prej aplikacioneve tona. Në çdo rast version për HomePod po ne mund ta shkarkojmë nëse kemi altoparlant inteligjent Apple në shtëpi, një altoparlant që u vendos në shitje më 26 tetor në vendin tonë. Tani mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me përdoruesit e prekur me versionin përfundimtar të watchOS 5.1, edhe pse disa e kanë përpunuar tashmë ndryshimin me Apple pasi ora duket se është plotësisht e ngrirë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)