tvOS 12 beta 9 tani i disponueshëm për zhvilluesit dhe përdoruesit e betës publike

Apple-TV4k

Kjo javë është një nga pikat kryesore në lidhje me versionet beta që djemtë nga Cupertino po lançojnë, dhe ne kemi një varg të mirë versionesh. Sot beta 9 i macOS Mojave, ai i iOS 12 dhe tvOS 9 beta 12, si për zhvilluesit ashtu edhe për përdoruesit që kanë të instaluar publikun beta.

Ata patjetër po godasin benzinën dhe ne shpresojmë që rezultati i të gjitha këtyre versioneve të reja beta është që sapo të lëshohen versionet përfundimtare, ata do të kenë sa më pak gabime të jetë e mundur. Zakonisht versionet beta nuk shkojnë aq shumë sa i përket numrave, por këtë herë ata ose kishin shumë të meta ose nxituan të lançonin versionin e parë beta ...

Pasditja ishte e qetë për sa i përket versioneve beta deri para pak minutash kur u lëshuan versionet e zhvilluesve të iOS, macOS dhe tvOS. Çështja është se versioni beta 9 i watchOS 5 u lançua të Premten e kaluar, dhe megjithëse është e vërtetë nuk është një ditë që është zakonisht e zakonshme për të lëshuar beta, kjo nuk ka më shumë rend dhe versionet lëshohen rastësisht.

Në çdo rast, përmirësimet në tvOS 12 beta 9 kanë të bëjnë me stabiliteti dhe siguria e sistemit, përveç shtimit të përmirësimeve të botuara më parë në betën e mëparshme me Dolby Atmos. Nuk ka asnjë provë të ndryshimeve të rëndësishme në këtë version të ri, në rastin e gjetjes së diçkaje me të vërtetë të rëndësishme, ne do të azhurnojmë lajmet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.