Tweetbot 3 për Mac azhurnohet duke shtuar GIF dhe më shumë lajme

Ne të gjithë e dimë aplikacionin Twitter ose klientin Tweetbot. Në këtë rast, versioni më i fundit i disponueshëm i këtij aplikacioni të shkëlqyeshëm, versioni 3.2, është në të njëjtin nivel me aplikacionin iOS me mbështetje zyrtare për të shtoni GIF-të tona nga (Giphy) dhe me një tjetër risi interesante siç është aplikimi i modalitetit të errët ose jo automatikisht me macOS Mojave.

Por si gjithmonë në këtë azhurnime janë shtuar Rregullime të defekteve në kod dhe përmirësime të sigurisë së aplikacioneve. Në këtë rast, aplikacioni që menaxhon më mirë llogaritë tona në Twitter, duke tejkaluar (për shijen time) edhe atë zyrtar të rrjetit social, përmirëson temën e errët, dritaret paralajmëruese dhe zgjidh gabimet me citimet e tweets tona, përmirësimet në dritarja e drafteve, defektet që mund të na bëjnë të humbasim një mesazh privat kur lëvizim në kronologji dhe më shumë.

Kufizimet e Twitter nuk janë pengesë

Shtë e vërtetë që kur Twitter filloi të eleminonte opsionet për aplikacione të palëve të treta si Tweetbot, shumë përdorues panë mbylljen e këtij aplikacioni të shkëlqyeshëm por asgjë nuk mund të ishte më larg së vërtetës. Mund të themi se pavarësisht gjithçkaje është ende opsioni më i mirë për të menaxhuar llogaritë tona në Twitter, të paktën për shumicën dërrmuese është.

Padyshim që ky azhurnim është tashmë i disponueshëm në Mac App Store plotësisht falas për ata që tashmë e kanë blerë aplikacionin. Problemi kryesor pavarësisht nga lajmet është se ata që vazhdojnë të përdorin versionin Tweetbot 2 duhet të shkojnë në arkë dhe të paguajnë 10,99 euro që kushton versioni i tretë. Në çdo rast, është shumë e këshillueshme që të blini edhe macOS dhe iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.