Tweetbot do të azhurnohet me kufizime të përdorimit shumë shpejt për Mac

Versioni i ri i aplikacionit për përdoruesit e iOS tashmë shton lajme kufizuese për shkak të Twitter API dhe një version i ngjashëm pritet të arrijë së shpejti për përdoruesit e macOS. Në parim, versioni i ri i lëshuar në iOS shton ndryshime të rëndësishme në azhurnimin dhe rifreskimin e aplikacionit, me disa kufizime për aplikacionin Apple Watch ndër risitë e tjera.

Vetë zhvilluesi Tapbots, tashmë njoftoi disa kohë më parë se masat e reja të marra nga rrjeti social në lidhje me klientët e palëve të treta, ishin të këqija për ta dhe për përdoruesit e tyre, tani e para nga linjat e azhurnimit të nisur për iOS tashmë paralajmëron të kufizimeve dhe po vjen së shpejti për macOS.

Tweetbot

Ky është një problem për të gjithë klientët e Twitter, nuk është ekskluziv për Tweetbot

Problemi në këtë është se është një problem që prek të gjithë klientët e Twitter dhe disi na "detyron" të përdorim aplikacionin vendas nëse duam të shijojmë në maksimum rrjetin social. Kjo është një masë që përdoruesve nuk u pëlqen aspak, por nuk duket se po shkon prapa të paktën tani për tani.

Tapbots tashmë kanë njoftuar problemin disa kohë më parë dhe sot versioni i ri i aplikacionit disponon me disa opsione si p.sh. koha e pritjes në të cilën freskohet kronologjia jonë, e cila bëhet 1 ose 2 minuta, si dhe shfaqja e "pëlqimeve", shfaqja e ndjekësve të rinj, etj ... Tapbots dhe ekipi i zhvillimit kërkojnë falje për këtë dhe drejtojnë drejtpërdrejt në Twitter si përgjegjës për atë që ndodhi:

Më 16 gusht, Twitter do të çaktivizojë pjesë të ndërfaqes së tij publike që ne përdorim në Tweetbot. Për shkak se Twitter ka zgjedhur të mos ofrojë mundësi për këto ndërfaqe, ne kemi qenë të detyruar të çaktivizojmë ose ulim gradën e disa veçorive. Na vjen keq, por fatkeqësisht kjo është brenda kontrollit tonë.

Së shpejti do të kemi në dispozicion azhurnimin në Mac dhe padyshim se do të jetë koha për të azhurnuar me këtë hap të madh prapa.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.