TweetDeck për Mac, një klient tjetër Twitter

TweetDeck1

Klientët e Twitter për Mac janë të shumtë, por është e vërtetë që shumica janë shumë të ngjashëm. Me hegjemoninë e Tweetbot për Mac, duket se nuk ka asnjë klient tjetër të vlefshëm, dhe e vërteta është se TweetDeck është përmirësuar shumë me azhurnimet e njëpasnjëshme që ka pasur, dhe tani është një alternativë e shkëlqyeshme për ata që nuk besojnë se ia vlen të paguani çmimin me të vërtetë të lartë të Tweetbot, pasi është plotësisht falas. 

TweetDeck6

Gjëja e parë që bie në sy për TweetDeck është se jo vetëm që punon për Twitter, por edhe për Facebook. Mund të shtoni aq llogari në Twitter sa të doni, por vetëm një nga Facebook. Përveç kësaj, karakteristika më karakteristike e aplikacionit është vizualizimi i tij në kolona. Secila kolonë mund të personalizohet me përmbajtjen që dëshironi dhe mund të shtoni kolona sipas dëshirës tuaj.

TweetDeck5

Nuk ka më nevojë të ndryshosh skeda për të parë përmendjet, mesazhet e drejtpërdrejta, listat ... mundesh keni gjithçka në një dritare të vetme, secila në një kolonë të ndryshme. Përveç kësaj, kolonat janë plotësisht funksionale, kështu që duke vendosur veten në secilën prej tyre do të jeni në gjendje të kryeni veprimet specifike të secilës prej tyre.

TweetDeck4

Dëshironi të shkruani një cicërimë nga disa llogari në të njëjtën kohë? Me TweetDeck është shumë e thjeshtë, klikoni në butonin për të shkruar një cicërimë dhe zgjidhni llogaritë nga të cilat dëshironi të dërgohet, madje edhe Facebook.

TweetDeck3

Sigurisht që ju keni mundësinë e funksioneve të shpejta kur rrini pezull mbi çdo cicërimë në dritaren tuaj. Ti mundesh përgjigjeni, shënoni ose ripërtypni direkt ose redaktoni atë para se ta dërgoni.

TweetDeck2 Aplikimi është gjithashtu i përshtatshëm me tema të ndryshme (të lehta dhe të errëta), ju mund të modifikoni madhësinë e kolonave dhe tekstit, të vendosni filtra ... Një konfigurim mjaft i plotë, megjithëse mungon sinkronizimi midis pajisjeve, ose pajtueshmëria e shërbimeve të tjera si Pocket.

TweetDeck7

Diçka shumë interesante në lidhje me aplikacionin është se falë llogarisë që krijoni me ta, ju mund të përdorni TwitterDeck nga çdo shfletues uebi. Ju do të duhet të përdorni vetëm emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin në web.tweetdeck.com dhe do të keni TweetDeck nga shfletuesi juaj i preferuar, me kolonat dhe llogaritë tuaja të konfiguruara në mënyrë të përsosur. Ajo gjithashtu ka shtesat për Chrome, dhe një aplikacion iPhone.

Më shumë informacion - Tweetbot për Mac tani në dispozicion… me një çmim vërtet të lartë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.