Twitter mund të arrijë në TV Apple të gjeneratës së katërt

Apple TV Top

Twitter vazhdon të jetë ai rrjet social që, megjithëse është i vërtetë në disa raste, mund të tejkalohet nga rrjetet e tjera të ngjashme sociale ose edhe nga rrjetet e reja që arrijnë te përdoruesi, nuk bie në përpjekje dhe vazhdon të vendoset të rritet fare kostot. Tani Rrjeti social me 140 karaktere mund të vijë në gjeneratën e katërt Apple TV në formularin e aplikimit.

Lajmet vazhdojnë të mbërrijnë pak nga pak në Twitter Dhe e vërteta është se kompania po përpiqet të negociojë me disa nga rrjetet sportive për të kryer transmetime streaming të disa garave sportive të tilla si NFL, Tenis, apo edhe Major League Baseball, të cilat pa dyshim do të ishin të mrekullueshme për t'u shijuar në Apple TV të djemve Cupertino.

E gjithë kjo është diçka që nuk nënshkruhet dhe janë disa nga thashethemet që arrijnë në media, por sigurisht që mund të jetë një shtytje e mirë nëse bëhet realitet. Për më tepër, thuhet se ky aplikacion i ri me mundësinë për të parë disa sporte drejtpërdrejt do të ishte në dispozicion për t'u prezantuar vetëm në muajin shtator dhe kjo na sjell drejtpërdrejt në datat kryesore dhe prezantime të ndryshme, kështu që as ne nuk do ta përjashtojmë.

Duhet të theksohet se Twitter vazhdon të azhurnohet për sa i përket funksioneve të disponueshme në platformat e ndryshme që janë në dispozicion (veçanërisht në pajisjet mobile) dhe brenda këtyre përmirësimeve ne shohim mundësinë për të shtoni GIF të animuara ose përdorni sondazhet për ndjekësit tanë, etj. Duhet të presësh dhe të shohësh nëse arrin dhe si arrin ky aplikacion i ri për Apple TV.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.