Twitter rivendosjen që ka marrë nga aplikacioni TweetDeck

TweetDeck ndërfaqe e re

Në fillim të këtij viti, Twitter konfirmoi se po punonin për një rishikim të plotë të aplikacionit TweetDeck, një aplikacion që kompania pretendonte se nuk po merrte "shumë dashuri", që ka kuptim duke marrë parasysh që kompania nënkuptonte se ishte harruar. prej saj.

Kompania e Jack Dorsey ka prezantuar zyrtarisht këtë version të ri, një version të ri që aktualisht po testohet në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Australi dhe që na ofron një ndërfaqe të ngjashme me versionin në internet të ofruar aktualisht nga Twitter, por sipas kompanisë, me funksionalitet të përmirësuar .

Në fillim të këtij viti, Menaxheri i Produkteve në Twitter Kayvon Beykpour deklaroi se:

Dhe kohët e fundit nuk i kemi dhënë shumë dashuri TweetDeck. Kjo do të ndryshojë; Ne kemi punuar për një përmbledhje mjaft të madhe nga fillimi të TweetDeck, dhe është diçka që ne jemi të ngazëllyer ta ndajmë publikisht diku këtë vit. Dhe kështu që ky është vetëm një shembull i një shërbimi të zotëruar nga Twitter dhe të operuar në të cilin ne do të vazhdojmë të investojmë.

Paraqitja e re e TweetDeck përmban një paraqitje të bazuar në kolonë dhe integron shumë nga veçoritë tashmë të disponueshme në uebfaqen Twitter dhe aplikacionet vendase të desktopit dhe celularëve, duke përfshirë skedën Explore me temat aktuale të trendit përgjatë një opsioni të ri të quajtur Decks (i cili duhet të përkthehet si borde) .

Përdoruesve që kanë mundësinë të provojnë këtë rimodelim të ri do t'u tregohet një buton që do t'i lejojë ata të aktivizojnë modelin e ri, megjithëse fillimisht, sipas kompanisë, do të jetë një grup shumë i vogël i përdoruesve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.