Twitter tashmë ka gati funksionin: Hapësira me bileta

Twitter për Mac është azhurnuar

Ne e dimë që shumë nga përdoruesit që na lexojnë rregullisht e bëjnë këtë përmes rrjetit social Twitter. Në këtë rast, lajmi vjen nga në fillimin e funksionit Biletat e Biletave, një tipar që do të lejojë krijuesit e përmbajtjes të tarifojnë për qasje ekskluzive në përmbajtje.

Në këtë kuptim, rrjeti social do të mbajë 20% të fitimeve dhe krijuesi i kësaj përmbajtje ekskluzive për pajtimtarët e tij do të marrë 80% të tij. Brenda normës që do të marrë krijuesi i përmbajtjes ju duhet të zbritni atë që Apple dhe Google vetë mbajnë për tarifat e njohura të blerjeve brenda aplikacioneve.

Hapësira me bileta, në teste me një grup të kufizuar përdoruesish

Pak para se të nisë shërbimin globalisht, Twitter është duke shtuar këtë mundësi direkt te disa përdorues kështu që këta do të jenë të parët që do të testojnë funksionin e ri të këtij rrjeti social të njohur. Twitter zgjeroi fillimin e funksionit të tij të ri, duke i lejuar këta përdorues me më shumë se 600 ndjekës në llogaritë e tyre të presin Spaces, të ngjashme me sallat e konferencave virtuale që gjejmë në Clubhouse për shembull.

Nga Twitter Ky funksion u prezantua disa herë në të njëjtin rrjet social dhe tani ata zyrtarisht konfirmojnë se janë të gatshëm të fillojnë ta përdorin atë zyrtarisht me disa përdorues: «Së shpejti do të testojmë Hapësirën me një grup të vogël ku nikoqirët mund të përcaktojnë çmimin dhe sasinë e biletave. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.