Twitterrrific azhurnohet duke hequr funksionet për t'iu përshtatur kërkesave të Twitter

Javë më parë, Twitter njoftoi ndryshimet në aplikacionet për të punuar me llogarinë tonë të rrjetit social. Nëse dje mësuam për ndryshimet në aplikacionin Tweetdeck për Mac, duke u përqëndruar në mundësinë e përdorimit, sot ne morëm Performancë e jashtëzakonshme në Twitter. Ndryshimet, të cilat me siguri nuk do të pranohen nga përdoruesit, kanë të bëjnë me heqja e njoftimeve shtytëse, siç është publikuar nga zhvilluesi në blogun e tij web.

Disa përdorues propozojnë të mos azhurnohen për të vazhduar përdorimin e funksionit Push, por ky veprim do të hyjë në fuqi vetëm deri në tjetrin 16 gusht, data në të cilën do të çaktivizohet API

As nuk do të kemi njoftime Twitterrrific të disponueshme në Apple Watch. Por fatkeqësisht ky funksion nuk është i vetmi që do të çaktivizohet me azhurnimin. Karakteristika e transmetimit të drejtpërdrejtë nuk do të jetë e disponueshme në versionin aktual. Zhvilluesi la mesazhin e mëposhtëm në blogun e tij.

Ndërsa shkruaj këto rreshta, njoftimet për shtyp dhe cicërimat drejtpërdrejt do të vazhdojnë të punojnë të paktën deri në gusht 2018. Instalimi i azhurnimit të sotëm do të thotë se do të humbni aplikacionin Twitterrific për Apple Watch. Përsëri, njoftimet për shtyp do të vazhdojnë të punojnë deri në ndërprerje. Klientët e rinj nuk do të jenë në gjendje t'i përdorin këto karakteristika në të ardhmen, dhe për këtë arsye ne besojmë se nuk do të jetë e drejtë të vazhdojmë të tarifojmë për një shërbim që ne e dimë se është afër përfundimit.

Prandaj, aplikacionet e palëve të treta Twitter kanë ditët e tyre të numëruara me vendim të rrjetit social. Ne nuk e dimë se çfarë efekti mund të ketë ky vendim tek klientët e Twitter, pasi që shumë prej tyre përdorin rrjetin social në baza ditore dhe mbështeten në këto aplikacione për të programuar ose kryer lehtë punën e tyre.

Në mënyrë të parashikueshme, tjetri për të bërë ndryshime do të jetë TweetBot, shpresojmë të paktën që zgjuarsia e zhvilluesve të na lejojë të përparojmë duke diversifikuar funksionet që secili aplikacion mund të sigurojë. Ndoshta ndryshimet estetike do të tërheqin klientë të tjerë për aplikacione të bazuara në Twitter të palëve të treta.

Deri atëherë, Twitter e frikshme Availableshtë në dispozicion në Mac App Store me një çmim prej 8,99 €, për momentin është vetëm në anglisht, megjithëse përdorimi i tij nuk kërkon njohuri të përparuara.

Twitterrific: Cicëroj mënyrën tënde (Lidhja e AppStore)
Twitterrific: Cicëroj rrugën tuaj7,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.