Udhëzuesi i aplikacioneve që duhet të keni për iPhone

Herën e parë që keni një iPhone Në duart tuaja i bëni vetes këtë pyetje. Tani çfarë? Me këtë udhëzues për aplikacionet e domosdoshme Ju do të jeni në gjendje të merrni maksimumin nga iPhone pa shpenzuar shumë para dhe gjithashtu nuk do të jeni në gjendje të jetoni pa të.

Aplikacioni Facebook  Facebook
Rrjeti social kuintesencial do t'ju ndihmojë të qëndroni në kontakt me miqtë tuaj më shpejt se kurrë. Shikoni se çfarë janë duke përgatitur miqtë tuaj dhe njoftohuni kur miqtë tuaj komentojnë ose pëlqejnë postimet tuaja. Gjithashtu tani mundeni dërgoni SMS, bisedoni dhe bëni biseda në grup.

librat e librit iBooks
Me iBooks mundeni shkarkoni dhe lexoni libra në mënyrë të qetë. Ai përfshin iBookstore, nga ku mund të shkarkoni blockbusters ose klasikët më të fundit në çdo kohë. Shfletoni bibliotekën tuaj në një raft elegant librash, shtypni një libër për ta hapur, ktheni faqet me prekjen ose rrëshqitjen e gishtit, shënoni pjesët tuaja të preferuara dhe shtoni shënime. Me veçoritë iCloud, ju mund të organizoni libra dhe dokumente PDF në koleksione të personalizuara që shfaqen në të gjitha pajisjet tuaja. Të gjithë informacionin do ta keni të sinkronizuar.

Cicëroj Twitter
Rrjeti social më i përdorur do të jetë i pranishëm në tuajin iPhone në mënyrë që të azhurnoni çdo moment. Futu kohë reale, histori, fotografi, video, biseda, ide dhe frymëzim nga gjithë kronologjia juaj. Ndiqni njerëzit dhe interesat tuaja për të pasur qasje të pakufizuar në informacion.
Shprehuni me foto, video dhe komente. Për të qenë në gjendje të cicëroni videot, do të jetë e nevojshme të instaloni Vine.

kërko myiphonelogo Kërkoni në iPhone tim
Si Ju nuk e mbani mend se ku e keni lënë iPhone tuaj, aplikacioni Find My iPhone do t'ju ndihmojë ta gjeni dhe mbroni informacionin tuaj duke përdorur ndonjë pajisje tjetër iOS. Thjesht duhet ta instaloni këtë aplikacion falas në një pajisje tjetër iOS, ta hapni dhe të lidheni me Apple ID tuaj. Find My iPhone do t'ju lejojë të lokalizoni pajisjen që keni humbur në një hartë, të luani një tingull, të shfaqni një mesazh në ekran, ta bllokoni pajisjen në distancë ose të fshini të gjitha të dhënat që përmban.

logoja e instagramit Instagram
Eshte larg e thjeshtë për të kapur dhe ndarë momentet më të mira të botës në iPhone tuaj. Personalizoni fotot dhe videot tuaja me ndonjë nga efektet e shkëlqyera të filtrit me porosi. Shndërroni çdo moment të ditës tuaj në ditë në një vepër arti që mund ta ndani me miqtë dhe familjen.

Podcasts

Podcasts
Aplikacioni Podcasts është mënyra më e lehtë për të zbuluar, marrë dhe luajtur podcast-et tuaja të preferuara.

gjeni-miqtë e mi-gjeni-miqtë e mi-app-logo-iOS

Gjeni miqtë e mi
Ky aplikacion ju lejon lehtë lokalizoni miqtë dhe familjen tuaj nga iPhone juaj. Identifikohu me ID-në e Apple që përdor për iCloud për të shtuar një mik.

TuneIn

TuneIn
TuneIn ju lejon degjo radion boterore me muzikë, sport, lajme, programe bisedash nga çdo kontinent. Gëzoni 70,000 radio stacione të drejtpërdrejta dhe 2 milion podcast, koncerte ose shfaqje në iPhone tuaj.

zëri i zërit

SoundHound
SoundHound është një aplikacion për të gjetur dhe zbuluar muzikë shpejt.
Duke përdorur njohjen e muzikës, SoundHound zbulon emrin e një këngë të luajtur përmes një altoparlanti në më pak se katër sekonda, dhe ajo mund të funksionojë edhe nëse këndoni ose këndoni një këngë të njohur.

gjithmone_icon

Evernote
Isshtë një aplikacion falas dhe i lehtë për tu përdorur ndihmon për të kujtuar gjithçka në të gjitha pajisjet që përdorni. Qëndroni të organizuar, kurseni idetë tuaja dhe përmirësoni produktivitetin tuaj.

Snapseed Snapseed
Snapseed është një aplikacion. Bën cÇdo foto duket spektakolare duke ju dhënë një përvojë argëtuese, me cilësi të lartë fotografike direkt në majë të gishtave tuaj.
Tani është falas dhe përfshin veçori dhe funksionalitete të reja duke përfshirë filtrin e ri Retrolux, një filtër të azhurnuar Marcos dhe integrimin në Google+.

i largët

I largët
Projektuar të jetë në sinkronizim perfekt me iTunes të ri, aplikacioni Remote është më i thjeshtë, më i lehtë për t'u përdorur dhe ju jep mënyra të reja për të eksploruar bibliotekën tuaj dhe për të parë këngët e ardhshme që do të luhen me "Up Next". Vetëm me disa trokitje në iPhone, mund të shtoni këngët që dëshironi të dëgjoni më tej në iTunes në Mac ose PC ose në një TV Apple.

logo-ipad-app-logo

Flipboard
Flipboard je ti revistë personale. Isshtë mënyra më e mirë për të kap lajmet më të rëndësishme.

nike

Nike + Running
Aplikacioni më i popullarizuar i ekzekutimit vetëm në iTunes bëhuni më shoqëror. Tani ju mund të shtoni miq dhe shikoni se si i matni ato. Mbani gjurmët se kush ka më shumë vrapime dhe milje, dhe pastaj dilni në rrugë dhe mundi ata. Kur shkoni për vrapim, GPS-ja dhe përshpejtuesi i iPhone-it tuaj regjistrojnë me saktësi se sa larg shkoni, sa shpejt jeni dhe sa zgjat.

Aplikacioni NYTimes
NYTimes
Tani ju keni në pëllëmba e dorës tënde të gjitha lajmet. Me aplikacionin e gazetës më të lexuar në botë ju mund të informoheni në çdo kohë. Asnjëherë më parë nuk ka qenë kaq e lehtë të konsultohemi me kohën e New York-ut.

paypal

Paypal
Shijoni PayPal në çdo kohë, kudo me aplikacionin iPhone PayPal. Dërgoni ose kërkoni lehtësisht para, menaxhoni llogarinë tuaj dhe më shumë. Freeshtë falas, i sigurt dhe më i përshtatshëm sesa të shkosh në ATM.

Faqet
Faqet
Aplikimi ka qenë i dizenjuar ekskluzivisht për iPad, iPhone dhe iPod touch. Krijoni, modifikoni dhe shikoni dokumente kudo. Faqet funksionojnë me iCloud, kështu që dokumentet tuaja do të azhurnohen automatikisht në të gjitha pajisjet tuaja.

ikonë hipstamatike

Hipstamatic
Fotografitë dixhitali nuk është dukur kurrë kaq analog. Bëni dhe ndani fotografi të bukura me Hipstamatic. Ka veçori si ndërrimi lente, ndezje dhe filma për të krijuar qindra efekte të ndryshme, ju gjithashtu mund ta ndani atë në Facebook, Twitter, Instagram, Flickr dhe Tumblr.

ecje në yje Shëtitje me yje
Theshtë aplikacioni që sjell më pranë bukurive të universit dhe astronomisë. Përbën një komplet përfaqësimi i yjeve, yjeve dhe planetëve me faza hënore; një lidhje në wikipedia për më shumë informacion dhe makinerinë e kohës për të vëzhguar aventurat e së kaluarës dhe që duhet të shfaqen akoma në qiell.

logo-e qarte-mak
Qartë
Ky aplikacion është perfekt për të mbajtur rregull në jetën tuaj. Krijoni lista e thjeshtë, e shpejtë dhe e lehtë për t'u përdorur.

fluturim +Fluturimi +
A është partneri juaj përfundimtar në udhëtimet ajrore. Ju mundeni gjurmoni të gjitha fluturimet në dispozicion nëpër botë në kohë reale duke i shfaqur ato në një ndërfaqe intuitive. Ju nuk do të habiteni më nga vonesa pasi të jeni në aeroport, tani do ta njihni atë sapo të hapni këtë aplikacion të dobishëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.