Samsung Continuity është këtu: Samsung Flow

samsung-rrjedhë

Ne nuk kemi dyshim se Samsung dhe Apple janë rivalë dhe ata shikojnë anash njëri-tjetrit (disa prej tyre më shumë se tjetri) për të përfituar nga kërkimi dhe zhvillimi i punës pa pasur nevojë të investojnë kaq shumë në fillim. Debati se kush nga dy kopjet kush, po e lë në duart tuaja që atëherë Sot do të shohim Vazhdimësinë që Samsung ka përgatitur për pajisjet e saj në formë beta dhe që fillimisht ka të njëjtin funksion me atë që përdoruesit e Apple bëjnë tani: filloni një detyrë në Mac, iPhone ose iPad dhe mund të vazhdoni atë në secilin prej tyre.

Për të gjithë ata maker që nuk e përdorin sot, ne ju ftojmë të aktivizoni këtë funksion pasi kjo i bën detyrat tona mjaft të lehta. Lidhur me sapo u lëshua samsungflow, Mund të themi se është e njëjtë siç mund të bëjmë me Vazhdimësinë, por në pajisjet Samsung. Logjikisht Flow u lansua në versionin beta dhe pak nga pak do të përmirësojë funksionet e tij, tani për tani të gjitha pajisjet kërkojnë të jenë në të njëjtin version të sistemit operativ dhe është në dispozicion për modele specifike: Samsung Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy Note Edge dhe Samsung Galaxy Tab S. 

Undshtë padyshim një hap i mirë për ata përdorues të pajisjeve Samsung dhe mbetet të shihet nëse performanca e tij është po aq e mirë sa në rastin e pajisjeve Apple. Me sa duket ekosistemi i produktit nga djemtë e Cupertino nuk është e njëjtë me Koreano-Jugorët, por këto lloj mundësish gjithnjë pranohen mirë nga përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Henri dijo

  Shënim 5 ???
  Mallkuar kur doli nuk e kuptova