Vendndodhja e propozuar për të hapur një dyqan të ri Apple në Australi vazhdon të japë probleme

Apple vazhdon të zgjerojë numrin e dyqaneve zyrtare që ka në të gjithë botën. Në shumicën e rasteve, ju jo vetëm që shpejt merrni miratimin e të dy autoriteteve që duhet t'ju japin lejen përkatëse, por gjithashtu e merrni atë nga publiku i gjerë, pasi që zakonisht shkon dorë për dore me një restaurim të plotë të ndërtesës ku do të instalohet, Nëse është kështu.

Megjithatë, në vitet e fundit, Apple duket se është përpjekur të largohet pak nga vendndodhja tipike e ndërtesës klasike dhe ka pasur një interes të veçantë për ndërtimin e dyqaneve të reja në parqe ose sheshe të mëdha në të gjithë botën. Dyqanet e reja Apple në Çikago dhe Milano janë dy shembuj të rëndësishëm dhe për momentin duket se Australia nuk do të bashkohet.

Shkurtin e kaluar, Partia e Gjelbër Australiane deklaroi se vendndodhja e Federatës Sheshi për një dyqan Apple Nuk ishte adekuat, pavarësisht nga fakti se nëse do të kishte marrë miratimin nga autoritetet. Që tani, kjo parti është përpjekur të tërheqë të gjitha vargjet e mundshme për t'i vënë kompanisë numrin më të madh të pengesave, dhe duket se në fund të fundit ajo ka pasur sukses.

Trusti Kombëtar i ka dhënë statusin e Mbrojtjes së Trashëgimisë Sheshit të Federatës, një status që do ta ruajë deri më 21 Dhjetor, deri më tani, çdo plan që kompania kishte është i paralizuar. Në teori, ky status i ri i vendndodhjes së dyqanit të ri Apple nuk duhet të ndikojë në planet e Apple, pasi punimet do të fillojnë vitin e ardhshëm.

Dhe unë them në teori, sepse ne nuk e dimë nëse ky organizëm do ta zgjasë këtë status për një kohë më të gjatë, një vendim që ai nuk e ka pasi që ai vend është vetëm 16 vjeç, por ai është bërë vendi kryesor i takimit për qytetarët kur bëhet fjalë për tu shprehur në publik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)