Azhurnim i ri i Telegram për Mac v1.32

telegram-mak

Aplikacioni Telegram për Mac merr një azhurnim të ri në të cilin shtohen shumë përmirësime dhe ndryshime krahasuar me versionin e mëparshëm. Ky është aplikacioni që shumë përdorues të Mac përdorin për të qenë në gjendje të komunikojnë drejtpërdrejt me miqtë apo të njohurit tanë nga Mac përmes mesazheve të çastit edhe pse ata prej nesh që kanë pajisje iOS mund të përdorin aplikacion i përmirësuar vendas OS X, Mesazhet, për ata që nuk i kanë këto pajisje iOS por kanë Mac, Telegrami rekomandohet shumë.

Telegram për Mac nuk ndalet së marruri azhurnimet dhe përmirësimet me përpikmëri çdo muaj. Këto azhurnime janë gjithmonë i mirëpritur dhe kësaj here mund të nxjerrim në pah rregullime të tjera tipike të defekteve në kod për një performancë më të mirë të aplikacionit globalisht, shfaqjen e emocioneve që kemi përdorur së fundmi në bisedat tona dhe një optimizim më të mirë të aplikacionit.

Këto janë përmirësimet e tjera të implementuara në versionin 1.32 të Telegramit, ne i përmbledhim ato në listën vijuese:

  • Tani i gjithë emri i kontaktit shfaqet në skedën e kontakteve
  • Menu e re brenda mesazheve për të përcjellë ose fshirë shpejt bisedën
  • Zgjidhni tekst nga mesazhe të shumta
  • Animacione të reja për shkarkimin dhe ngarkimin e skedarëve

Edhe pse Telegram për Mac nuk është nga i njëjti zhvillues me aplikacionin origjinal Telegram për iOS dhe Android, ai është plotësisht i pajtueshëm me të dy OS dhe numri i përdoruesve të tij rritet çdo ditë. Ata do të bëjnë diçka më mirë se pjesa tjetër e aplikacioneve të ngjashme për të pasur këtë sukses. Shpresojmë që ata të vazhdojnë kështu dhe nëse jeni një nga ata që ende nuk e kanë atë në Mac tuaj, këtu më poshtë keni lidhjen për shkarkojeni atë plotësisht falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)