MacOS 1, watchOS 10.15.4 dhe tvOS 6.2 beta 13.4 i lëshuar për zhvilluesit

Katalina Beta

Apple sapo ka lëshuar versionet e para për zhvilluesit macOS Catalina 1 beta 10.15.4, watchOS 6.2 dhe tvOS 13.4, plus iOS 13.4. Kjo e martë pasdite është zgjedhur për të hedhur në treg versionet e reja në të cilat në parim nuk ka ndryshime shumë të rëndësishme përtej rregullimeve tipike të defekteve në kod dhe zgjidhjeve të problemeve të zbuluara në versionet e mëparshme.

Versionet zyrtare të macOS, tvOS, watchOS, iPadOS dhe iOS janë lëshuar të martën e kaluar, 28 janar kështu që në vetëm nën një javë ne kemi tashmë versionet e reja në dispozicion për zhvilluesit.

Kompania Cupertino nuk ndalet dhe tashmë ofron mundësinë e azhurnimit në beta të reja për sa kohë që ju jeni një zhvillues. Për momentin versionet publike beta nuk janë të disponueshme (ndërsa ne jemi duke e shkruar këtë lajm) por ka shumë të ngjarë që ata të përfundojnë në orët e ardhshme për sa kohë që nuk ka asnjë problem në versionet e zhvilluesit.

Si zakonisht rekomandimi është që të qëndroni larg këtyre versioneve për zhvilluesit meqenëse ato mund të krijojnë ndonjë papajtueshmëri me mjetet ose aplikacionet që ju përdorni çdo ditë, megjithëse është e vërtetë që versionet e mëparshme beta funksionuan shumë mirë, është mirë të presim dhe mbi të gjitha të mos instalojmë këto beta në pajisjet tona kryesore për të shmangur problemet. Në rast se gjejmë ndonjë lajm interesant në këto beta të reja, ne do ta ndajmë atë me të gjithë ju në të njëjtin artikull ose në një artikull të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.