Versioni i ri i Mac OS X: Snow Leopard

Mac OS X: Snow Leopard Sistemi operativ më i madh në botë, Mac OS X përfshin një version më shumë për atë numër të konsiderueshëm të përfitimeve që është grumbulluar që nga viti 2001. Për ata që nuk e dinë, Mac O-That Ten është një nga linjat e sisteme operative kompjuterike çfarë more mollë si zhvillues, tregtar dhe shitës. Exactlyshtë saktësisht sistemi i dhjetë i ndërmarrjes (pra X, i cili është numri 10 në numrat romakë).

Paraprihet nga Leopard (leopardi), Tigër (tigër), panterë (panterë), Jaguar (jaguar) dhe Pumë (pumë), përkatësisht Leopardi i borës (leopardi i borës) është pjesa e gjashtë e kësaj 'e eger' OSi njohur si Mac OS X. Ky version i fundit është me të vërtetë një rinovim i Leopard, pasi që nuk integron funksione të reja, por më tepër përqendrohet në rritjen e stabilitetit dhe sigurisë së paraardhësit të tij, duke integruar një sërë teknologjive të për të përdorur përparësitë e përpunuesit multicore dhe optimizoj ekzekutimin e aplikacioneve Mac OS X.

La Leopardi i borës u njoftua në një konferencë private në Developers Conference Worldwide Këtë vit, megjithatë, fillimi i tij zyrtar pritet në një vit. Ndër veçoritë, vlen të përmendet Grand Central (një grup i ri i teknologjive të që siguron pajtueshmëri me sisteme multicore), përputhshmëria e tij me Serveri i shkëmbimit 2007 de microsoft, përfshirja e platformës Koha e shpejtë X për rishikim në internet dhe multimedia, teknologji OCL (Open Compute Library), shtrirja e teknologjisë 64-bit nga Mac OS X për të mbuluar një sasi masive RAM (gjoja deri në një limit prej 16TB) dhe shumë të reklamuar zvogëlimi i peshës të sistemit në përgjithësi, i cili sipas mollë es "Edhe më efikas për përdoruesit, duke u dhënë atyre hapësirë ​​të vlefshme në hard disk për këngët dhe fotot e tyre"Megjithatë, imazhi i vetëm nga shkarkimi paraprak (i ​​cili është në dispozicion për zhvilluesit e mollë, anëtarët e ADC) peshon jo më shumë dhe as më pak se 6.7 GB, kështu që një ulje e tillë është akoma në mes.

Përmes | Manzana


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Zaid dijo

    Uau dua ta provoj! Dhe ajo nga 16 TB është fizikisht e mundur? Dua të them, a është deri vonë TB-të dukeshin kaq larg dhe tani kjo ???