Versioni personal i Ekipeve të Microsoft është tani në dispozicion

Ekipet e Microsoft

Që nga ardhja e saj në treg, Microsoft Teams ka qenë gjithmonë një aplikacion përqendruar në kompaniSidoqoftë, me pandeminë e koronavirusit, kompania nuk dëshironte të mbetej pas konkurrencës dhe filloi të punojë në një version personal dhe plotësisht falas të këtij shërbimi.

Pas disa muajsh testimi, Tema Personale e Microsoft është tani në dispozicion për të gjithë përdoruesit të cilët dëshirojnë të fillojnë të përdorin të gjitha përfitimet e këtij grupi fantastik të aplikacioneve për të bërë thirrje video, kjo është tërheqja kryesore e tij, të paktën për përdoruesit e zakonshëm.

Thirrje video falas me një kohëzgjatja deri në 24 orë dhe maksimumi 300 persona Shtë një nga atraksionet kryesore të tij që e vendos atë shumë më lart se platformat e tjera, edhe pse vetëm fillimisht.

Ndërsa pandemia fillon të jetë një problem i së kaluarës, kufiri maksimal për thirrjet video në grup do të jetë 6 minuta me një kohëzgjatje maksimale prej 10 personash. Telefonatat me video midis dy personave do të vazhdojnë të kenë një kohëzgjatje maksimale prej 24 orësh.

Çfarë do të ndodhë me Skype

Pyetja që shumë po bëjnë tani është se çfarë do të ndodhë me Skype. Nëse e marrim parasysh atë me Skype ne nuk kemi ndonjë kufizim të kohëzgjatjes për thirrjet video, thirrjet video që mund të mbajnë deri në 32 persona, që kjo platformë vazhdon të ekzistojë i jep kuptim të gjithë botës.

Ekipet e Microsoft për përdorim personal është menduar për përdorime sporadike ku duam të mbledhim së bashku një numër të madh të anëtarëve të familjes, të bëjmë një videokonferencë për një grup të vogël bashkëbiseduesish me një kohëzgjatje të caktuar ...

Kompania e Satya Nadella pretendoi disa muaj më parë se mbetet i përkushtuar për zhvillimin e Skype, megjithëse gjatë pandemisë nuk është bërë opsioni i preferuar i shumë përdoruesve, përdoruesit që kanë zgjedhur Google Meet kryesisht përveç Zoom, i cili ka bërë një vrasje gjatë pandemisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.