vGuru Video Player, një alternativë e paguar për VLC

Kur zgjedhni një video player, në varësi të preferencave që kemi kur instalojmë aplikacione (nga ose jashtë dyqanit të aplikacioneve Mac), ne kemi në dispozicion një seri aplikimesh me të cilat mund të kemi pak a shumë funksione në dispozicionin tonë.

VLC është një nga aplikacionet më të mira, nëse jo më të mirat, për të qenë në gjendje të luajë çdo video jo vetëm në macOS, por gjithashtu në çdo platformë tjetër. Sidoqoftë, siç diskutova më lart, jo të gjithë përdoruesit mund të jenë të interesuar të instalojnë aplikacione që nuk janë shqyrtuar nga Apple. Një alternativë e disponueshme në App Store Mac për VLC është vGuru Video Player.

vGuru është i pajtueshëm me më shumë se 200 formate, si video dhe audio, dhe midis të cilave mund të gjejmë MTS, MKV, VOB, MP4, AVI, MP4, 4K, SRT, ASSKështu që nuk do të kemi probleme kur shtojmë skedarët e titrave në videot tona. Përveç kësaj, kjo na lejon të luajmë video në cilësi 4k, pa humbje të cilësisë.

Ky aplikacion na ofron 4 mënyra riprodhimi, mënyrat që mund të përdorim për të konfiguruar automatikisht videon që duam të riprodhojmë në varësi të filmave vizatimorë, videove me pak ndriçim apo jashtë ors në mënyrë që ngjyrat të jenë më afër realitetit.

vGuru, gjithashtu na lejon të rregullojmë kontrastin dhe shkëlqimin, për ta përshtatur atë me kushtet e ndriçimit të mjedisit tonë nëse mënyrat e ndryshme që na ofron nuk na ndihmojnë në këtë detyrë. Kjo gjithashtu na lejon të luajmë video direkt nga një lidhje në internet, pa nevojën e përdorimit të teknologjisë Flash të Adobe.

vGuru Video Player ka një çmim në Mac App Store prej 5,49 euro, për një kohë të kufizuar, pasi çmimi i tij i zakonshëm është 19,99 euro, duke qenë një mundësi e shkëlqyeshme nëse jeni duke kërkuar për një video dhe audio player që është i disponueshëm në Mac App Store. Nëse nuk është ky rasti dhe nuk ju shqetëson të instaloni aplikacione nga jashtë tij, VLC është ende opsioni më i mirë për t'u marrë parasysh.

Video Player vGuru: DVD Player (Lidhja e AppStore)
Video Player vGuru: DVD Player4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.