Video Converter Pro, një konvertues video falas për Mac

iMac

Quiteshtë mjaft e mundshme që, në disa raste, të keni nevojë për një video në një format tjetër nga sa keni, i cili mund të çojë në një problem, pasi shumë herë është e vështirë për ta kthyer atë. Sidoqoftë, në rast se përballeni me një problem të ngjashëm, nuk duhet të shqetësoheni më.

Dhe në këtë artikull do të flasim Video Converter Pro, një konvertues video që aktualisht është i disponueshëm plotësisht falas për macOS, dhe me të cilin do të jeni në gjendje, pa ndonjë problem, të shndërroni çdo video në shumë formate, si video, madje edhe audio.

Video Converter Pro, një konvertues i shkëlqyeshëm video që është gjithashtu falas për një kohë të kufizuar

Siç e përmendëm, Video Converter Pro është një konvertues video, i cili aktualisht është plotësisht i lirë në App Store, megjithëse zakonisht ka një çmim prej rreth 20 euro, i cili nuk është aq i shtrenjtë nëse e krahasojmë me alternativa të tjera të disponueshme, dhe duke mos marrë parasysh numrin e formateve me të cilat mund të punën, si dhe morinë e funksioneve që na ofron.

Ndryshoni formatin e videove tuaja me Video Converter Pro

Në radhë të parë, posa të hapim aplikacionin, ajo që na shfaqet është një dritare në të cilën ne mund të, për shembull, tërhiqni videon fillestare për të punuar në të, ose klikoni në butonin çfarë është për të në pjesën e sipërme të majtë. Në varësi të Mac-it tuaj, kur e bëni këtë mund të duhen disa sekonda ndërsa përpunon videon në fjalë, por nuk duhet të shqetësoheni, pasi shkalla e punës është më e lartë më vonë.

Pasi të jetë kryer kjo, mund të filloni të personalizoni veprime të caktuara. Në këtë rast, Nëse, për shembull, dëshironi të ndryshoni formatin e videos, thjesht duhet ta modifikoni atë, duke klikuar në butonin që do të shfaqet djathtas e videos ne fjale. Kur ta bëni, do të shihni një listë të madhe të formateve të mundshme për të kryer konvertimin, të gjitha të filtruara sipas kategorive. Gjithashtu, nëse jeni të interesuar për projektin tuaj, mund ta ktheni atë në një format audio, duke mbajtur vetëm të njëjtën gjë.

Video Converter Pro për Mac

Në të njëjtën mënyrë, nëse dëshironi mund të importoni një audio, për shembull, dhe gjithashtu do ta lexojë atë nuk ka problem, ajo është e përgatitur për të. Në fakt, këto janë formate të ndryshme në të cilat Video Converter Pro pranon marrjen dhe daljen:

 • Formatet e hyrjes për video: 4K (MP4, MKV, AVI, TS, FLV, WEBMS); Skedarët QuickTime (* .qt; *. Mov), MPEG4 (* .mp4; * .m4v), MXF (* .mxf), Video AVCHD (*. Mts, * .m2ts, * .tod, * .mod), 3GP (* .3gp; *. 3g2), AVI; Skedarët DV (* .dv; * .dif), Skedarët Video Flash (* .flv; *. MPEG (* .mjpg; * .mjpeg), MPV, Skedarët Real Media (* .rm), MPEG (* .mp4) , MKV, WTV, MPEG; Skedarë Windows Media (* .wmv; * .asf); skedarë MPEG2 HD; skedarë HD MPEG4; QuickTime HD, skedarë WMV; skedarë video HD (* .wmv), HD TS, HD MTS, HD M2TS, HD TRP, HD TP, HD MXF.
 • Formatet e hyrjes për audio: SHKSH, AIFF, CUE, FLAC, M4A; Skedarët audio MPEG, skedarët audio Monkey, skedarët audio real, SUN AU, skedarët audio WAV, WMA.
 • Formatet e daljes për video: Video AVI, H.264 / MPEG-4 Video AVC, M4V Video MPEG-4, MKV, MOV, MPEG-1 Video AVI, H.264 / AVI MPEG-4 Video MPEG-2, Video MPEG-4, Muzikë Televizive , WMV, XviD, DV, WebM, DivX HD Video, Video HD ASF, Video HD AVI, HD H.264 / MPEG-4 Video AVC, Video HD MKV, HD MPEG-4 Video, HD MPEG-4 Video, Video HD MPEG-4, video HD VOB, video HD WMV, video MPEG2-PS HD, video HD MPEG2-TS, video HD H.264, video XviD HD, video MP4 HD, HD WebM.
 • Formatet e daljes për audio: AAC, AC3, AIFF, AMR, AU, FLAC, M4A, MKA, MP2, MP3, OGG, WAV, WMA.

Në të njëjtën mënyrë, nëse dëshironi, mund të rregulloni edhe një numër parametrash opsionalë, siç janë nëntitujt, si dhe gjithçka që lidhet me vetitë dhe vendndodhjen e videos që do të eksportohet në fjalë. Pasi të konfigurohet gjithçka, thjesht duhet të klikoni në butonin portokalli të konvertimit dhe kaq, i gjithë procesi do të fillojë automatikisht, i cili gjithashtu do të marrë më shumë ose më pak kohë në varësi të pajisjeve që keni.

Shfrytëzoni rastin për të redaktuar videot tuaja shpejt

Nëse dëshironi, duke përfituar nga fakti që do të ndryshoni formatin, Ju gjithashtu mund të bëni disa modifikime në video, e cila në të njëjtën mënyrë mund të jetë e dobishme në kohë të caktuara.

Për ta bërë këtë, ju vetëm duhet të shkoni në lidhjet në krye dhe pastaj të zgjidhni mjetin që dëshironi me të vërtetë, sepse për shembull do të jeni në gjendje të shkurtoni një video, të aplikoni filtra, ta rrotulloni ose madje të shtoni një ujëra. Në të njëjtën mënyrë, edhe pse kjo është e gjitha shumë e mirë, nëse vërtet keni ndërmend të bëni redaktime të mëdha, është më mirë që të kaloni nëpër një aplikacion kushtuar ekskluzivisht atij, sepse ka shumë të ngjarë që rezultatet të jenë shumë më të mira sesa ato që mjet mund t'ju ofrojë.

Shkarkoni Video Converter Pro nga Aiseesoft

Siç e përmendëm, aplikacioni është i disponueshëm përmes App Store për Mac, kështu që është gjithashtu mjaft i thjeshtë. Por, pa dyshim, gjëja më interesante është se aktualisht është në dispozicion plotësisht falas për një kohë të kufizuar, kështu që në rast se jeni të interesuar, duhet të konsideroni ta shkarkoni tani, përndryshe mund të ishit pa të.

Mendimi i redaktorit


rekuizitë

 • Performancë e mirë praktikisht në çdo Mac
 • Përfshin mjete shtesë për redaktimin bazë të videos
 • Një numër i madh i formateve të mbështetura
 • Në dispozicion direkt nga Apple App Store
 • Çmimi (dhe më shumë me ofertën aktuale)

Contras

 • Disa nga opsionet e ofruara janë të rezervuara për një version me një kosto më të lartë
 • Dizajni ndonjëherë nuk është aq intuitiv sa duhet

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.