[Video] OS X Mavericks të lidhur me shumë vëzhgues

vëzhguesit e shumëfishtë

Craig Federighi na foli në Keynote të këtij viti në WWDC pajtueshmëria e sistemit të ri OS X Mavericks me dy ose më shumë vëzhgues të cilat nuk i lejon OS X Mountain Lion aktual. Personalisht dhe fatkeqësisht, nuk kam mundësi të provoj këtë pajtueshmëri të madhe të OS X 10.9 të ri me disa monitorë, por më poshtë do të shohim një video në të cilën mund të shihen të lidhura deri në 6 monitorë në të njëjtën kohë (në Mac Pro) dhe si sistemi i ri operativ i Apple funksionon në mënyrë të përsosur mbi to.

Ju mund të shihni disa nga përmirësimet e implementuara në beta-n e parë të OS X Mavericks thjesht duke vëzhguar opsionin për të përdorur secilin ekran individualisht për aplikacione, gjithashtu shohim në video një menu për secilin nga monitorët, por le të shohim më mirë videon që ky përdorues ka postuar në youtube.

Video tregon performancë të mirë dhe rrjedhshmëri me mbështetjen e re me shumë ekrane të OS X Mavericks në këtë Mac Pro, por krijuesi i tij gjithashtu flet për mete të vogla të gjetura që Apple pritet të korrigjojë në versionet e mëvonshme të sistemit të ri operativ. Ju gjithashtu mund të shihni në këtë DP1 se si përmirësimet e vogla por të domosdoshme të Kontrollit të Misionit na japin mundësinë e përdorimit të një aplikacioni për secilin monitor individualisht.

Pa dyshim dhe duke marrë parasysh se është vetëm beta e parë e këtij sistemi të ri OS X 10.9 Mavericks, është e mundur që në versionin përfundimtar të sistemit operativ që pritet për vjeshtë të bëhen disa ndryshime dhe përmirësime në atë që shumë Mac përdoruesit ishin duke pritur Çfarë është ajo aftësia për të përdorur monitorë të shumtë me OS X.

Më shumë informacion - Ne ju tregojmë beta-n e iWork në re tashmë e disponueshme për zhvilluesit

Burimi - MacRumors


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.