VideoProc është një redaktues i ri video për macOS

Nga duart e djemve në Digiarty Software, ka dalë një aplikacion i ri, i cili do t'ju ndihmojë përpunoni dhe modifikoni video deri në 4K. Shtë një aplikacion video, të gjithë në një, me të cilin mundemi importoni përmbajtje, ndryshoni dhe ndryshoni përmasat e saj, transkodoni atë, si dhe kryeni konvertimin.

Por gjithashtu, me VideoProc Ne mund të krijojmë përmbajtjen tonë kur, për shembull, regjistrojmë ekranin e iPhone, imazhin e kamerës dhe kamerën e Mac-ut tonë. Këto funksione mund të bëhen njëkohësisht. Aplikimi na ofron mundësinë e Merrni përmbajtje nga 1000+ site. 

Në aplikacion gjejmë video për t'ju treguar gjithçka që ju nevojitet Grabar, kthyer madhësinë e videove, për të cilat doni të keni kopje rezervë, ngarkime më të shpejta. Kjo nuk është gjithçka që mund të bëjmë me aplikacionin, ndër funksionet e tjera që mund të bëjmë:

Përpunimi më i shpejtë i videos nga GPU?

Përdor VideoProc nxitimi i harduerit të nivelit 3 përmes GPU-së. Aplikacioni përfiton nga e gjithë fuqia e GPU-ve nga AMD dhe Nvidia. Për më tepër, ai ofron mbështetje për 379 kode të dhëna dhe më shumë se 420 formate dalëse. Trajtimi i videove në 4K është më i shkathët sesa pritej, në sajë të përdorimit të GPU dhe optimizimit të softuerit. Një shembull është përpunimi i videove në H264 deri H265 ose MKV në formatet e përputhshme me iPhone, AVI ose Youtube. Alsoshtë gjithashtu e mundur që të përpunohet përmbajtja 3D në video 2D.

Dhe si është redaktimi i videos?

Ne nuk po përballemi me një redaktor Pro, por ai ofron mjete të vogla për të sjellë cilësime të lehta siç janë prerjet, rrotullimet, aplikoni tituj dhe tekste, si dhe disa efekte. Por funksione të tjera të tilla si stabilizimi i videove, zvogëlimi i zhurmës, korrigjimet e vogla të ngjyrave dhe markat e ujit janë gjithashtu të disponueshëm.

Prandaj, jemi përpara një redaktuesi video për përdoruesit fillestarë ose amatorë, të cilët dëshirojnë të bëjnë rregullime të vogla në videot personale që mbarojnë regjistrimin me pajisjet e tyre, për t'i ndarë ato sa më shpejt të jetë e mundur. VideoProc është në formë promovimi falas, për shkarkim në web nga zhvilluesi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.