Videot e para se si do të jetë edicioni i 2-të i Cult of Mac

Edicioni i ri i librit për adhuruesit e Apple

Pak më pak se një muaj para nisjes së edicionit të dytë të librit më të famshëm për Apple, Cult of Mac, videot e para që na tregojnë se si do të jetë libri kanë filluar të shfaqen. Nuk është aq i gjerë sa të mund të shohësh me kujdes se çfarë ka brenda, por faqet e para dashurohen.

Në këtë edicion të ri, siç ju kemi folur tashmë, kanë kaluar disa vjet që kur iPhone, iPad dhe disa pajisje aktuale Apple janë lëshuar. Por ata gjithashtu flasin për historitë e më shumë fansave.

Faqet e para të Cult of Mac bien në dashuri

Në videon e gjetur në platformën YouTube, ne mund të shohim estetikën e librit dhe se ai është mjaft i gjerë. Nga ajo që mund të vlerësohet, do të ketë shumë histori kurioze. Të gjitha ato të shoqëruara nga qindra fotografi që ilustrojnë 12 vitet e fundit të Apple.

Gjëja më e habitshme në lidhje me videon dhe librin janë faqet e saj të para. Ne fillojmë me hapjen e Cult of Mac dhe duket se kemi një MacBook Pro në duart tona.

Nga atje, përmbajtja e faqeve fillon të jetë horizontale, duke e detyruar lexuesin të kthehet në libër, për ta pozicionuar atë në një mënyrë "të zakonshme" sesi lexojmë.

Brenda Kultit të Mac, ne mund të lexojmë histori të vërteta nga njerëz të vërtetë. Nga ata që kanë tatuazh fytyrën e Steve jobs në lëkurën e tyre, te magjistari që bën hile me një iPad dhe që është bërë i famshëm në botë, te koleksionistët e pajisjeve të vjetra.

Libri botuar nga Asnjë Shtypje Amidoni dhe krijuar nga Leander Hahney dhe David Pierini, Ai do të dalë në shitje më 17 dhjetor. Por tashmë mund ta rezervoni atë përmes Amazon, në formatin e tij Kindle ose me kapak të fortë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.