VirtualBox 3, tani i disponueshëm

VirtualBox

Ju e dini që unë gjithmonë përpiqem t'ju sjell programet më të mira për Mac që ekzistojnë, dhe Zakonisht përqendrohem te programi falas sepse është filozofia që më pëlqen më shumë, megjithëse ka raste në të cilat softueri tregtar është i pamposhtur (Photoshop, Illustrator ...). Këtë herë do të flasim për virtualizimin.

Ndërsa Parallels Desktop dhe VMWare Fusion janë ndoshta më superiore në performancë se VirtualBox, Unë duhet të them se ndryshimi në rastin tim nuk justifikon çmimin. VirtualBox merret me luksin veçanërisht me Linux dhe kjo do të na lejojë të virtualizojmë sistemin operativ që duam me një performancë shumë të mirë.

Ky version i ri ka qenë në dispozicion për shkarkim për disa ditë, kështu që pa vonesa të mëtejshme, ju rekomandoj që ta provoni.

Burimi | Bitelia

Shkarkoni | VirtualBox


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ricardo Ruiz dijo

    Unë e kam shkarkuar atë nga faqja zyrtare e internetit VirtualBox dhe u deshën gjashtë përpjekje për ta instaluar atë në Macbook - OS X 10.4.11- Praktikisht, në fund të çdo intente, më tregon se ka një gabim dhe të provoj përsëri.