VLC është azhurnuar në versionin 2.1 me mbështetje për 4K

vlc2.1-0

Ky azhurnim i këtij lexuesi të famshëm multimedial mund të konsiderohet si një azhurnim i madh për shkak të përfshirjeve që janë kryer në këtë version 2.1.0. Kujtojmë që ndoshta kjo VLC është njëra nga ato lojtarët më të njohur për shkak të përputhshmërisë së saj shumë të lartë me formate të ndryshme skedarësh kur bëhet fjalë për të qenë në gjendje të riprodhoni përmbajtjen pa gabime.

Ndër veçoritë e reja të shtuara mund të shohim një të re rishkruar plotësisht audio kryesore, duke ofruar dalje të reja audio për sisteme të caktuara operative si Android, iOS, Windows Vista ose OpenBSD, mbështetje të përmirësuar për formate me shumë kanale, efekte të reja audio dhe mbështetje për formatet e reja të meta të dhënave audio.

Gjithashtu përfshihen përmirësime në dekodimin e pajisjeve dhe mbështetja e kodimit për sisteme të ndryshme operative i pajtueshëm, duke përfshirë Android, si dhe kodekë të rinj video dhe audio të tillë si G2M4, MSS1, TSCC2, CDXL, Ut në pjesën video dhe audio, audio Ulead DV, kodues Indeo Audio dhe kodekë RealAudio Losless.

Atje pajtueshmëri e shtuar me kontejnerin MKV me mbështetjen e meta të dhënave dhe përmirësimin e titrave ASS, përfshihet gjithashtu një version për Android 2.1 dhe më vonë dhe natyrisht për iOS nga versioni 5 në atë aktual, si dhe mbështetje për Microsoft Smooth Streaming.

Por midis të gjitha risive, mbase ajo që tërheq më shumë vëmendjen është kapaciteti i tij i gatshëm për 4k do të jetë standardi i ardhshëm i përkufizimit 'ultra' të lartë sidomos për lojtarët. Ky version i ri tani është në dispozicion për shkarkim nga faqja zyrtare e internetit VLC plotësisht falas në formatin .dmg për Mac.

Për mua është opsioni numër një pasi që nëse keni një ekip mjaft aktual, nuk do keni problem kur bëhet fjalë për të luajtur formate më të rënda dhe ju e dini që po e bëni me opsionin më të plotë.

Më shumë informacion - Ndani llojet e skedarëve që ju nevojiten në Mac tuaj

Shkarko - VLC 2.1.0


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.