VLC për iOS, një azhurnim por përmirësime të mëdha

      Një nga lojtarët më të njohur të videos është VLC; riprodhon praktikisht gjithçka (nëse jo gjithçka) dhe, pas rreth tridhjetë muajsh u zhduk nga App Store, u kthye me sukses të madh dhe përmirësime të mëdha duke qenë në dispozicion për të gjitha pajisjet tona IOS.

VLC në iPad

VLC në iPad

      tani VLC para iPhone, iPad dhe iPod Touch ka lëshuar azhurnimin 2.2.0 me lajme dhe përmirësime të shkëlqyera që, kryesisht, përpiqen t'i përgjigjen kërkesave të shumë përdoruesve.

      Kështu, përveç një estetike të rinovuar dhe integrimit të një tutoriali fillestar për ata që nuk kanë mend, VLC tani është bërë në përputhje me të dyja Google Drive, e cila lejon shkarkimet e skedarëve, si me Kuti drpbox, nga ku mund të luajmë në transmetim.

VLC në iPhone

VLC në iPhone

      Përmirësimet teknike me gjeste me shumë prekje dhe cilësia e përmirësuar në riprodhimin e videos dhe zërit gjithashtu bien në sy. Cfare ka me shume, VLC Formatet e mbështetura të transmetimit janë rritur në numër dhe larmi, duke përfshirë transmetimin e drejtpërdrejtë HTTP, riprodhimin HTTPD dhe transmetimin m3u.

      Nëse nuk e keni provuar akoma, mund ta bëni tani dhe falas nga App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.