watchOS 7 do të përfshijë një mënyrë për fëmijë

Një nga arsyet pse unë kam një Apple Watch është për shkak të unazave që ne duhet të përfundojmë gjatë gjithë ditës dhe për të merrni sfida. Ajo për lëvizje me kalori, e verdha për ushtrime dhe bluja për të qëndruar në këmbë. Kjo është shumë e përshtatshme për të rriturit, por duhet të mbahet mend se ka fëmijë që kanë edhe Apple Watch. Në watchOS 7 është parë që unazat do të ndryshojnë duke u përshtatur edhe me këta të vegjël.

Unazat e Apple Watch mund të ndryshojnë në varësi të zgjedhjes së modës së re për fëmijë

Edhe pse nuk është normale, ka fëmijë që zotërojnë një Apple Watch dhe unazat e lëvizjes që të rriturit përpiqen të plotësojnë janë gjithashtu për ta. Por ajo me kalori (e kuqja) jo shumë të përshtatshme për ta. Apple ka menduar që në një version të ardhshëm të sistemit operativ të orës, kjo, të paktën, duhet të ndryshojë.

Kjo është parë në softuerin e ri, një mënyrë për fëmijë e zbatuar në orë. Për këtë unazat do të ndryshojnë pak. Ne nuk do të kemi më një unazë që bazohet në shpenzimet kalorike, por më tepër në lëvizjen. Më lejoni të shpjegoj, tani ajo unazë quhet e tillë por bazohet në kaloritë që harxhojmë sipas asaj që bëjmë dhe sipas shkallës bazë. Tek fëmijët, ky koncept është i ndryshëm dhe kjo është arsyeja pse qëllimet që duhet të arrihen do të jenë për një lëvizje reale prej 90 minutash.

Në këtë mënyrë Unaza e kuqe do të gjurmojë kohën tuaj të lëvizjes së bashku me kohën e ushtrimit dhe orët tuaja të kaluara me ndonjë aktivitet. Në këtë mënyrë, fëmijëve u sigurohet një qëllim i shëndetshëm për ta arritur atë mos u përqendro në imazhin e trupit.

Logjikisht pritet, ne shpresojmë që kjo mënyrë e re fëmijët përfshijnë kontrollet prindërore që kufizojnë mundësinë e përdorimit të disa veçorive të Apple Watch gjatë orëve të shkollës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.